"Baku Central Hospital" MMC barəsində əmtəə nişanından istifadə zamanı rəqabət qanunvericiliyinin pozulması əlamətləri ilə bağlı qaldırılmış işə baxılması dayandırılıb.
Valyuta.az xəbər verir ki, araşdırma Azərbaycan Respublikası Rəqabət Məcəlləsinin 22.1.3-cü maddəsinin tələblərinin pozulması əlamətləri əsasında başlanılıb.
Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Agentliyinin məlumatına görə, hazırda həmin məsələ ilə bağlı məhkəmədə baxış aparıldığı üçün inzibati iş üzrə icraat dayandırılıb.

"Baku Central Hospital" нарушил законодательство о защите конкуренции
Рассмотрение дела по признакам нарушения законодательства о конкуренции при использовании товарного знака обществом с ограниченной ответственностью «Baku Central Hospital» приостановлено.
Как сообщает Valyuta.az, расследование было начато по признакам нарушения требований статьи 22.1.3 Кодекса о конкуренции Азербайджанской Республики.
По информации Государственного агентства по антимонопольному регулированию и контролю за потребительским рынком, на данный момент производство по административному делу приостановлено ввиду того, что рассматривается вопрос по данному делу в суде.