Rəqəmsal ödəniş platforması "m10" istifadə qaydalarında dəyişiklik edib.
Valyuta.az xəbər verir ki, yeniliklər İstifadə Qaydalarının "11. Xidmət haqqı və valyuta mübadiləsi məzənnəsi" bölməsində öz əksini tapıb.
Qeyd edək ki, "m10" istifadəçilərə müxtəlif maliyyə əməliyyatlarını mobil tətbiq vasitəsilə həyata keçirməyə imkan verir. Platforma üzərindən gündəlik ödənişləri həyata keçirmək, bank kartlarını idarə etmək, pul köçürmək, kommunal və digər xidmətlərin ödənişini etmək mümkündür.
"m10"da qeyri-aktiv hesablar üzrə aylıq 5 manat xidmət haqqı tutulacaq
Yenilənmiş qaydalara əsasən, sənədin 11.4-cü bəndində aşağıdakılar qeyd olunub:
"Ödəniş hesabında hər hansı məbləğdə vəsait olan İstifadəçinin m10 Platformasında açılmış ödəniş hesabı üzrə son ödəniş əməliyyatı tarixindən etibarən ardıcıl 12 (on iki) ay müddətində heç bir ödəniş əməliyyatı həyata keçirilmədiyi təqdirdə, "PashaPay" həmin hesabı qeyri-aktiv hesab kimi təsnif edir və İstifadəçiyə bu barədə "m10" Platforması və ya digər əlaqə vasitəsilə bildiriş göndərir. Qeyri-aktiv hesabın əməliyyat sistemində saxlanılması və xidmət göstərilməsi ilə əlaqədar "PashaPay" tərəfindən aylıq 5 (beş) manat məbləğində xidmət haqqı tətbiq edilir. Xidmət haqqı İstifadəçinin ödəniş hesabının balansında olan vəsaitlərdən birtərəfli qaydada tutulur. Balansda mövcud vəsaitin xidmət haqqı məbləğindən az olduğu təqdirdə, xidmət haqqı hesabda olan faktiki vəsait məbləği həddində tutulur. Hesabda vəsait olmadığı təqdirdə xidmət haqqı tətbiq edilmir".
Bundan əlavə, istifadə qaydalarının 11.5-ci bəndində qeyd olunur ki, istifadəçi anlayır və qəbul edir ki, "m10" Platforması üzərindən xidmətlərin göstərilməsi ilə əlaqədar "PashaPay"in əməkdaşlıq etdiyi digər ödəniş xidməti təchizatçıları da öz növbəsində xidmət haqqı tətbiq edə bilərlər. "PashaPay" bu cür xidmət haqqının növü və məbləği üçün məsuliyyət daşımır.

Цифровая платежная платформа m10 внесла изменения в правила пользования.
Как сообщает Valyuta.az, нововведения отражены в разделе 11 «Комиссии за обслуживание и курс обмена валют» Правил пользования.
Напомним, что m10 позволяет пользователям осуществлять различные финансовые операции через мобильное приложение. С помощью платформы можно совершать повседневные платежи, управлять банковскими картами, переводить денежные средства, оплачивать коммунальные и другие услуги.
За неактивные счета в m10 будут взимать 5 манатов в месяц
Согласно обновленным правилам, в пункте 11.4 документа указано следующее:
«Если на платежном счете пользователя имеются денежные средства, однако в течение 12 (двенадцати) последовательных месяцев с даты последней платежной операции по открытому на платформе m10 платежному счету не было совершено ни одной платежной операции, PashaPay классифицирует такой счет как неактивный и уведомляет пользователя об этом через платформу m10 или иным способом связи. За хранение и обслуживание неактивного счета в операционной системе PashaPay взимает ежемесячную плату в размере 5 (пяти) манатов. Комиссия списывается в одностороннем порядке с денежных средств, находящихся на балансе платежного счета пользователя. Если остаток на счете меньше суммы комиссии, списывается фактически имеющаяся сумма. При отсутствии денежных средств на счете комиссия не взимается».
Кроме того, в пункте 11.5 Правил пользования отмечается, что пользователь понимает и соглашается с тем, что другие поставщики платежных услуг, с которыми PashaPay сотрудничает при предоставлении сервисов через платформу m10, также могут взимать собственные комиссии. PashaPay не несет ответственности за вид и размер таких комиссий.