"Unibank"ın 2026-cı ilin ikinci rübü üzrə maliyyə hesabatına əsasən, bankın müştərilərinin depozit portfeli illik müqayisədə artıb.
Valyuta.az əxbər verir ki, 2025-ci ilin ikinci rübünün sonunda 1 milyard 245,2 milyon manat olan müştəri depozitləri 2026-cı ilin eyni dövrünün sonuna 1 milyard 379,1 milyon manata yüksəlib.
Beləliklə, bankın depozit portfeli illik müqayisədə 133,9 milyon manat və ya 10,8% artım göstərib.
"Unibank"ın 2026-cı ilin ikinci rübündə depozitlər üzrə faiz xərci 43,209 min manat təşkil edib. Müqayisə üçün qeyd edək ki, 2025-ci ilin ikinci rübündə bu göstərici 35,857 min manat olub.

Согласно финансовому отчёту «Unibank» за второй квартал 2026 года, депозитный портфель клиентов банка вырос в годовом выражении.
Как сообщает Valyuta.az, на конец второго квартала 2025 года клиентские депозиты составляли 1 миллиард 245,2 миллиона манатов, а на конец аналогичного периода 2026 года — 1 миллиард 379,1 миллиона манатов.
Таким образом, депозитный портфель банка увеличился на 133,9 миллиона манатов или на 10,8% в годовом сравнении.
Второй квартал 2026 года депозиты «Unibank» обошлись банку в процентах в 43,209 тысячи манатов. Для сравнения, во втором квартале 2025 года данный показатель составлял 35,857 тысячи манатов.