"Bank of Baku"nun kredit portfeli 21% artıb, avtokreditlər isə azalıb - Rəqəmlər
"Bank of Baku"nun maliyyə hesabatına əsasən, 31 dekabr 2025-ci il tarixinə bankın müştərilərə verdiyi kreditlərin ümumi həcmi 928 milyon 530 min manata çatıb.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu göstərici 2024-cü ilin sonundakı 767 milyon 677 min manat ilə müqayisədə 160 milyon 853 min manat və ya 20,95% artıb.
Kredit portfelində ən böyük paya malik olan istehlak kreditləri son bir ildə 488 milyon 839 min manatdan 632 milyon 798 min manata yüksəlib. Beləliklə, istehlak kreditlərinin həcmi 143 milyon 959 min manat və ya 29,45% artıb.

Согласно финансовой отчетности Bank of Baku, по состоянию на 31 декабря 2025 года общий объем кредитов, выданных банком клиентам, достиг 928 млн 530 тыс. манатов.
Valyuta.az сообщает, что этот показатель на 160 млн 853 тыс. манатов, или на 20,95%, больше по сравнению с 767 млн 677 тыс. манатов на конец 2024 года.
Потребительские кредиты, занимающие наибольшую долю в кредитном портфеле, за последний год выросли с 488 млн 839 тыс. манатов до 632 млн 798 тыс. манатов. Таким образом, объем потребительских кредитов увеличился на 143 млн 959 тыс. манатов, или на 29,45%.