"Hər 1 türk lirəsi dəyərində iqtisadi fəaliyyət Türkiyə iqtisadiyyatında 6,94 türk lirəsi təsir formalaşdırır".
Valyuta.az xəbər verir ki, bu sözləri "Trendyol Group"un baş icraçı direktoru (CEO) Erdem İnan bildirib.
Onun sözlərinə görə, "Trendyol" yerli istehsalçılar, kiçik sahibkarlar və KOBİ-lərlə birlikdə ölkə iqtisadiyyatına hər gün daha çox dəyər qatır. Platforma Türkiyənin müxtəlif bölgələrində fəaliyyət göstərən biznes tərəfdaşlarının məhsullarını təkcə daxili bazarda deyil, Avropa və Asiyada milyonlarla istifadəçiyə çatdırır.
İnan qeyd edib ki, "Trendyol" üzərindən həyata keçirilən ticarət yalnız platformadakı satışlarla məhdudlaşmır, istehsal, logistika, pərakəndə ticarət, tekstil və geyim sənayesi kimi bir çox sahədə məşğulluq və gəlir yaradır.
CEO vurğulayıb ki, "Trendyol KOBİ"lər üçün inkişaf və elektron ixrac imkanlarını genişləndirərək Anadolu istehsalının qlobal bazarlara çıxmasına dəstək verir.
Qeyd edək ki, Erdem İnan 2023-cü ilin avqust ayından "Trendyol Group"un baş icraçı direktoru vəzifəsini icra edir.

Экономическая активность стоимостью в 1 турецкую лиру формирует для экономики Турции эффект в размере 6,94 лиры».
Как сообщает Valyuta.az, об этом заявил генеральный директор Trendyol Group Эрдем Инан.
По его словам, Trendyol вместе с местными производителями, малыми предпринимателями и субъектами малого и среднего бизнеса с каждым днем создает все большую добавленную стоимость для экономики страны. Платформа помогает бизнес-партнерам из различных регионов Турции представлять свою продукцию не только на внутреннем рынке, но и миллионам пользователей в Европе и Азии.
Инан отметил, что торговля через Trendyol не ограничивается продажами на самой платформе, а способствует созданию рабочих мест и доходов во многих отраслях, включая производство, логистику, розничную торговлю, текстильную и швейную промышленность.
CEO подчеркнул, что Trendyol расширяет для малого и среднего бизнеса возможности роста и электронной торговли за рубежом, поддерживая выход производителей из Анатолии на глобальные рынки.
Отметим, что Эрдем Инан занимает должность генерального директора Trendyol Group с августа 2023 года.