Türkiyədə fəaliyyət göstərən mobil oyun şirkəti "Bold Games" investisiya turunda 6 milyon dollar maliyyə cəlb edib.
Valyuta.az xəbər verir ki, şirkət cəlb olunan vəsaiti komandasını genişləndirmək və ilk mobil oyunu olan "Market Match"i qlobal bazarda inkişaf etdirmək üçün istifadə edəcəyini açıqlayıb.
"Bold Games" Ulaş Mergen, Atakan Tuğlu, Candaş Demirel və Barış İncesu tərəfindən təsis edilib. Təsisçi heyəti daha əvvəl "Bigger Games", "Dream Games", "Agave Games", "ZeptoLab" və "Rollic" kimi tanınmış mobil oyun studiyalarında çalışıb.
Şirkət əsasən gündəlik (casual) mobil oyunların hazırlanması ilə məşğuldur və uzunmüddətli istifadəçi marağı yaradan oyunlar hazırlamağı hədəfləyir. "Bold Games"in ilk oyunu olan "Market Match" çeşidləmə tapmacası (sort puzzle) janrında hazırlanıb.

Турецкая компания-разработчик мобильных игр Bold Games привлекла 6 млн долларов в рамках инвестиционного раунда.
Как сообщает Valyuta.az, компания заявила, что направит привлеченные средства на расширение команды, а также на развитие своей первой мобильной игры Market Match на мировом рынке.
Bold Games была основана Улашем Мергеном, Атаканом Туглу, Джандашем Демирелем и Барышем Инджесу. Ранее основатели работали в известных студиях мобильных игр, включая Bigger Games, Dream Games, Agave Games, ZeptoLab и Rollic.
Компания специализируется на разработке казуальных мобильных игр и ставит своей целью создание проектов, способных удерживать интерес пользователей в долгосрочной перспективе. Первая игра студии — Market Match — выполнена в жанре sort puzzle (головоломка с сортировкой).