Rabitəbankın Marketinq departamentinə yeni rəhbər təyin olunub
“Rabitəbank” ASC-də yeni kadr təyinatı həyata keçirilib. Bankın İdarə Heyətinin qərarı ilə Şəmi Əliyev Marketinq departamentinin rəhbəri vəzifəsinə təyin olunub.
Şəmi Əliyev ali təhsilini Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “İqtisadiyyatın hüquqi tənzimlənməsi” fakültəsində başa vurub. Daha sonra ABŞ-ın nüfuzlu Texas A&M University-də “Biznesin idarəedilməsi” (MBA) üzrə magistr təhsili alaraq strateji idarəetmə, marketinq, maliyyə və biznesin inkişafı istiqamətlərində beynəlxalq bilik və təcrübə qazanıb.
Bank və maliyyə sektorunda 16 ilə yaxın peşəkar təcrübəyə malik olan Şəmi Əliyev əmək fəaliyyətinə 2010-cu ildə ABŞ-da başlayıb. 2010–2012-ci illərdə “JPMorgan Chase” və “IBC Bank”-da müxtəlif vəzifələrdə çalışıb. 2012-ci ildən etibarən Azərbaycanda bank sektorunda müştəri təcrübəsi, xidmət keyfiyyətinin ölçülməsi və idarə olunması, pərakəndə bankçılıq, satış şəbəkəsinin idarə edilməsi və biznesin inkişafı istiqamətlərində müxtəlif rəhbər vəzifələrdə fəaliyyət göstərib. Bu müddət ərzində müştəriyönümlü yanaşmaların inkişafı, xidmət standartlarının təkmilləşdirilməsi, əməliyyat proseslərinin optimallaşdırılması və keyfiyyət idarəetmə sistemlərinin qurulması üzrə çoxsaylı layihələrin həyata keçirilməsində iştirak edib.
2021-ci ilin may ayından etibarən Rabitəbank” ASC-də Xidmət keyfiyyətinə nəzarət departamentinin rəhbəri vəzifəsində çalışan Şəmi Əliyev bu müddət ərzində bankda müştəri məmnuniyyətinin artırılması, xidmət keyfiyyətinin yüksəldilməsi, daxili proseslərin təkmilləşdirilməsi və xidmət standartlarının inkişafı istiqamətində həyata keçirilən strateji təşəbbüslərə rəhbərlik edib.
Yeni vəzifəsində Şəmi Əliyev Rabitəbankın marketinq strategiyasının daha da gücləndirilməsi, brend dəyərinin artırılması, müştəriyönümlü marketinq həllərinin inkişafı, rəqəmsal marketinq imkanlarının genişləndirilməsi və bankın bazardakı mövqeyinin daha da möhkəmləndirilməsi istiqamətində fəaliyyət göstərəcək.
Bu təyinat Rabitəbankın müştəriyönümlü yanaşmasının daha da gücləndirilməsi, innovativ marketinq həllərinin tətbiqi və dayanıqlı inkişaf strategiyasının həyata keçirilməsi istiqamətində atılan növbəti mühüm addımlardan biridir.
Məlumat üçün bildirək ki, “Rabitəbank” ASC 1993-cü ildən etibarən fəaliyyət göstərir və “Rahat bankçılıq” konsepsiyası əsasında müştərilərinə müasir və əlçatan maliyyə xidmətləri təqdim edir. Bankın nizamnamə kapitalı 101,3 milyon manatdır. Ölkə üzrə geniş filial şəbəkəsi, rəqəmsal bankçılıq həlləri və peşəkar komandası ilə Rabitəbank müştərilərinə dəyər yaradan xidmətlər təqdim etməyə davam edir. Bankın əsas səhmdarları “Azərbaycan Banklar Assosiasiyası”nın prezidenti Nuriyev Zakir Əlibala oğlu və iş adamı, sahibkar Əliyev Rauf Zeynal oğludur.
Hal-hazırda “Rabitəbank” ASC 19 region və Bakı şəhəri üzrə ümumilikdə 31 xidmət məntəqəsi, 78 ATM-i, “Rabita Mobile”, “Rabita Junior” və “Rabita Business” tətbiqləri, İnternet Bankçılıq platforması və 133 nömrəli Çağrı Mərkəzi ilə öz müştərilərinə ən müasir standartlar səviyyəsində geniş spektrli bank xidmətləri təqdim edir.

В ОАО «Rabitabank» состоялось новое кадровое назначение. Решением Правления банка Шами Алиев назначен руководителем Департамента маркетинга.
Шами Алиев получил высшее образование на факультете «Правовое регулирование экономики» Азербайджанского государственного экономического университета. Затем он окончил магистратуру по направлению «Бизнес-администрирование» (MBA) в престижном Texas A&M University в США, получив международные знания и опыт в сферах стратегического управления, маркетинга, финансов и развития бизнеса.
Обладающий почти 16-летним профессиональным опытом в банковском и финансовом секторе, Шами Алиев начал трудовую деятельность в 2010 году в США. В 2010–2012 годах он занимал различные должности в JPMorgan Chase и IBC Bank. С 2012 года работал в банковском секторе Азербайджана на различных руководящих позициях в сферах клиентского опыта, измерения и управления качеством обслуживания, розничного банкинга, управления сетью продаж и развития бизнеса. За этот период он участвовал в реализации многочисленных проектов, связанных с развитием клиентоориентированных подходов, совершенствованием стандартов обслуживания, оптимизацией операционных процессов и созданием систем управления качеством.
С мая 2021 года Шами Алиев занимал должность руководителя Департамента контроля качества обслуживания в ОАО «Rabitabank». В этот период он руководил стратегическими инициативами, направленными на повышение удовлетворенности клиентов, улучшение качества обслуживания, совершенствование внутренних процессов и развитие сервисных стандартов банка.
На новой должности Шами Алиев будет работать над дальнейшим укреплением маркетинговой стратегии Rabitabank, повышением ценности бренда, развитием клиентоориентированных маркетинговых решений, расширением возможностей цифрового маркетинга и усилением позиций банка на рынке.
Это назначение является одним из очередных важных шагов Rabitabank, направленных на дальнейшее укрепление клиентоориентированного подхода, внедрение инновационных маркетинговых решений и реализацию стратегии устойчивого развития.
Для справки: ОАО «Rabitabank» работает с 1993 года и на основе концепции «Удобный банкинг» предоставляет клиентам современные и доступные финансовые услуги. Уставный капитал банка составляет 101,3 млн манатов. Благодаря широкой филиальной сети по стране, цифровым банковским решениям и профессиональной команде Rabitabank продолжает предоставлять клиентам услуги, создающие ценность. Основными акционерами банка являются президент Ассоциации банков Азербайджана Закир Алихан оглу Нуриев и бизнесмен, предприниматель Рауф Зейнал оглу Алиев.
В настоящее время ОАО «Rabitabank» предоставляет своим клиентам широкий спектр банковских услуг на уровне современных стандартов через 31 пункт обслуживания в 19 регионах и городе Баку, 78 банкоматов, приложения Rabita Mobile, Rabita Junior и Rabita Business, платформу интернет-банкинга и Колл-центр по номеру 133.