"Expressbank"ın 2025-ci il üzrə maliyyə hesabatı bankın əsas idarəedici heyətinə ödənişlərin artdığını göstərir.
Valyuta.az xəbər verir ki, 2025-ci ildə əsas idarəedici heyətə ödənilən əməkhaqqı və qısamüddətli ödənişlərin həcmi 1 milyon 983 min manat təşkil edib.
Bu göstərici 2024-cü ildəki 1 milyon 444 min manat ilə müqayisədə 539 min manat və ya 37,3% artıb.
Rəhbər heyət üzrə sosial sığorta xərcləri də yüksəlib. Belə ki, bu xərc 2024-cü ildəki 244 min manatdan 2025-ci ildə 304 min manata çatıb. Bu da 60 min manat və ya 24,6% artım deməkdir.
Nəticədə, əsas idarəedici heyətə edilən ümumi ödənişlər 2025-ci ildə 2 milyon 287 min manat olub. Bu, əvvəlki illə müqayisədə 599 min manat və ya 35,5% çoxdur. 2024-cü ildə bu göstərici 1 milyon 688 min manat olub.
Hesabata əsasən, 31 dekabr 2025-ci il tarixinə bankın əsas idarəedici heyəti 9 nəfərdən ibarət olub. Əsas idarəedici heyətə Müşahidə Şurası, Audit Komitəsi və İdarə Heyətinin üzvləri daxildir.
İdarə Heyətinə sədr Mehman Məmmədov, İdarə Heyətinin üzvü və Baş Risk İnzibatçısı Rüfət Mürşüdlü, həmçinin İdarə Heyətinin üzvü və Baş Maliyyə İnzibatçısı Fuad Muradəliyev daxildir.
Müşahidə Şurasında sədr Əfqan Cavadov, üzvlər Samirə Qəhrəmanova və müstəqil üzv Fuad Məmmədov təmsil olunur. Audit Komitəsinin sədri Fuad Məmmədov, müstəqil kənar üzvləri isə Rüfət Nağıyev və Esmira Məmmədovadır.

Финансовый отчет Expressbank за 2025 год показывает рост выплат ключевому управленческому персоналу банка.
Как сообщает Valyuta.az, в 2025 году объем заработной платы и краткосрочных выплат ключевому управленческому персоналу составил 1 млн 983 тыс. манатов.
Этот показатель по сравнению с 1 млн 444 тыс. манатов в 2024 году вырос на 539 тыс. манатов, или на 37,3%.
Расходы на социальное страхование руководящего состава также увеличились. Так, этот показатель вырос с 244 тыс. манатов в 2024 году до 304 тыс. манатов в 2025 году. Это означает рост на 60 тыс. манатов, или на 24,6%.
В результате общие выплаты ключевому управленческому персоналу в 2025 году составили 2 млн 287 тыс. манатов. Это на 599 тыс. манатов, или на 35,5%, больше по сравнению с предыдущим годом. В 2024 году данный показатель составлял 1 млн 688 тыс. манатов.
Согласно отчету, по состоянию на 31 декабря 2025 года ключевой управленческий персонал банка состоял из 9 человек. В него входят члены Наблюдательного совета, Аудиторского комитета и Правления.
В состав Правления входят председатель Мехман Мамедов, член Правления и главный риск-администратор Руфат Мюршюдлю, а также член Правления и главный финансовый администратор Фуад Мурадалиев.
В Наблюдательном совете представлены председатель Афган Джавадов, члены Самира Гахраманова и независимый член Фуад Мамедов. Председателем Аудиторского комитета является Фуад Мамедов, независимыми внешними членами — Руфат Нагиев и Эсмира Мамедова.