İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən Azərbaycan Biznesinin İnkişafı Fondu 2026-cı il avqustun 18-də saat 10:00-da iki nəqliyyat vasitəsini hərraca çıxaracaq.
Valyuta.az xəbər verir ki, hərraca çıxarılan avtomobillərdən biri 2014-cü il istehsalı "Hyundai Sonata" markalı minik avtomobilidir. 9
Avtomobilin başlanğıc satış qiyməti 11 min manat, hərracda iştirak üçün tələb olunan beh məbləği isə 1 100 manat müəyyən edilib.
Satışa çıxarılan digər nəqliyyat vasitəsi isə 2008-ci il istehsalı "Toyota Land Cruiser Prado" markalı minik avtomobilidir. Avtomobil hərraca 18 min manat başlanğıc qiyməti ilə çıxarılır. Bu avtomobil üzrə iştirak haqqı kimi 1 800 manat beh ödənilməlidir.

Фонд развития бизнеса Азербайджана, действующий при Министерстве экономики, 18 августа 2026 года в 10:00 выставит на аукцион два транспортных средства.
Как сообщает Valyuta.az, один из выставленных на аукцион автомобилей — легковой Hyundai Sonata 2014 года выпуска.
Начальная продажная цена автомобиля установлена на уровне 11 тыс. манатов, а сумма задатка для участия в аукционе — 1 100 манатов.
Другим выставленным на продажу транспортным средством является легковой автомобиль Toyota Land Cruiser Prado 2008 года выпуска. Он будет выставлен на аукцион с начальной ценой 18 тыс. манатов. Для участия в торгах по этому автомобилю необходимо внести задаток в размере 1 800 манатов.