"MFX Trading İnvestisiya Şirkəti" səhm əməliyyatı aparmayıb
"MFX Trading İnvestisiya Şirkəti"nin 2026-cı ilin yanvar-iyun ayları üzrə maliyyə göstəriciləri ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə azalıb.
Valyuta.az xəbər verir ki, şirkətin dövriyyəsi cari ilin ilk altı ayında 36 milyon 731 min 818 manat təşkil edib.
Bu göstərici 2025-ci ilin müvafiq dövründə qeydə alınmış 120 milyon 329 min 744 manatla müqayisədə 83 milyon 597 min 926 manat və ya 69,48% azdır.
Hesabat dövründə şirkətin dövriyyəsinin 20,4 milyon manatı repo əməliyyatlarının, 16,4 milyon manatı Azərbaycan Mərkəzi Bankının notları ilə aparılan əməliyyatların, 170 min manatı isə korporativ istiqrazlarla bağlanan əməliyyatların payına düşüb. Səhm və dövlət istiqrazları üzrə isə əməliyyat qeydə alınmayıb.
2026-cı ilin yanvar-iyun aylarında MFX Trading İnvestisiya Şirkəti tərəfindən 33 əməliyyat həyata keçirilib. Bu, ötən ilin eyni dövründə qeydə alınmış 38 əməliyyatla müqayisədə 5 əməliyyat və ya 13,16% azdır.

Финансовые показатели MFX Trading İnvestisiya Şirkəti за январь–июнь 2026 года снизились по сравнению с аналогичным периодом прошлого года.
Как сообщает Valyuta.az, оборот компании за первые шесть месяцев текущего года составил 36 млн 731 тыс. 818 манатов.
Это на 83 млн 597 тыс. 926 манатов, или на 69,48%, меньше показателя за соответствующий период 2025 года, когда оборот составлял 120 млн 329 тыс. 744 маната.
В отчетном периоде 20,4 млн манатов оборота компании пришлось на операции репо, 16,4 млн манатов — на операции с нотами Центрального банка Азербайджана, а 170 тыс. манатов — на сделки с корпоративными облигациями. Операции с акциями и государственными облигациями не проводились.
В январе–июне 2026 года MFX Trading İnvestisiya Şirkəti осуществила 33 операции. Это на 5 операций, или на 13,16%, меньше, чем за аналогичный период прошлого года, когда было проведено 38 операций.