Valyuta.az xəbər verir ki, Alican Arkun bankın Marketinq Kommunikasiyaları rəhbəri (Head of Marketing Communications) vəzifəsinə təyin edilib.
A.Arkun bu vəzifəsinə qədər, İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyində Rəqəmsal Marketinq şöbəsinin rəhbəri vəzifəsində çalışıb. O, 2023-2024-cü illərdə "Azərbaycan Hava Yolları" (AZAL) QSC-də , 2020-2022-ci illərdə isə "Kapital Bank" ASC-də Rəqəmsal Marketinq şöbəsinin rəhbəri vəzifəsində çalışıb.
Bununla yanaşı, Arkun "Trilogy.News" platformasının təsisçisidir.
Qeyd edək ki, A.Arkun ali təhsilini 2005-2010-cu illərdə İstanbul Bilgi Universitetində "Performing Arts Management" ixtisası üzrə alıb. Daha sonra 2010-2012-ci illərdə Marmara Universitetində reklam ixtisası üzrə magistr təhsili alıb.

В маркетинговой команде ОАО PAŞA Bank состоялось новое назначение.
Как сообщает Valyuta.az, Алиджан Аркун назначен руководителем направления маркетинговых коммуникаций банка (Head of Marketing Communications).
До назначения на эту должность Аркун возглавлял отдел цифрового маркетинга в Агентстве инноваций и цифрового развития. В 2023–2024 годах он занимал должность руководителя отдела цифрового маркетинга в ЗАО «Азербайджанские авиалинии» (AZAL), а в 2020–2022 годах — в ОАО Kapital Bank.
Кроме того, Аркун является основателем платформы Trilogy.News.
Отмечается, что в 2005–2010 годах он получил высшее образование в Стамбульском университете Бильги по специальности «Менеджмент исполнительских искусств». В 2010–2012 годах продолжил обучение в магистратуре Университета Мармара по специальности «Реклама».