"Troni İnvestisiya Şirkəti"nin dövriyyəsi 131 mln. manatdan çox azalıb
2026-cı ilin yanvar-iyun aylarında "Troni İnvestisiya Şirkəti"nin dövriyyəsi 173 milyon 359 min 381 manat təşkil edib.
Valyuta.az şirkətin maliyyə göstəricilərinə əsasən xəbər verir ki, bu, 2025-ci ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 131 milyon 719 min 381 manat və ya 43,2% azdır.
Ötən ilin yanvar-iyun aylarında şirkətin dövriyyəsi 305 milyon 78 min 762 manat olub.
Hesabat dövründə "Troni İnvestisiya Şirkəti"nin dövriyyəsinin 100 milyon manatı repo əməliyyatlarının, 45,8 milyon manatı Azərbaycan Mərkəzi Bankının notlarının, 22,4 milyon manatı korporativ istiqrazların, 5,2 milyon manatı isə səhm əməliyyatlarının payına düşüb. Dövlət istiqrazları üzrə isə əməliyyat qeydə alınmayıb.
2026-cı ilin yanvar-iyun aylarında şirkətin əməliyyatlarının sayı 5 381 olub. Bu göstərici 2025-ci ilin müvafiq dövründə qeydə alınmış 3 334 əməliyyatla müqayisədə 2 047 və ya 61,4% çoxdur.

В январе–июне 2026 года оборот «Troni İnvestisiya Şirkəti» составил 173 млн 359 тыс. 381 манат.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на финансовые показатели компании, это на 131 млн 719 тыс. 381 манат, или на 43,2% меньше по сравнению с аналогичным периодом 2025 года.
В январе–июне прошлого года оборот компании составил 305 млн 78 тыс. 762 маната.
За отчетный период на операции РЕПО пришлось 100 млн манатов оборота компании, на ноты Центрального банка Азербайджана — 45,8 млн манатов, на корпоративные облигации — 22,4 млн манатов, а на операции с акциями — 5,2 млн манатов. Операции с государственными облигациями в отчетном периоде не осуществлялись.
В январе–июне 2026 года количество операций «Troni İnvestisiya Şirkəti» составило 5 381. По сравнению с аналогичным периодом 2025 года, когда было зарегистрировано 3 334 операции, этот показатель увеличился на 2 047, или на 61,4%.