“Azərkosmos”un telekommunikasiya xidmətləri ixracından gəlirləri azalıb
2026-cı ilin yanvar-may aylarında Azərbaycan Respublikasının Kosmik Agentliyi (Azərkosmos) telekommunikasiya xidmətlərinin ixracından 6,9 milyon ABŞ dolları gəlir əldə edib.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu, ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 100 min ABŞ dolları və ya təxminən 1,4% azdır. Belə ki, 2025-ci ilin yanvar-may aylarında "Azərkosmos" telekommunikasiya xidmətlərinin ixracından 7 milyon ABŞ dolları gəlir əldə etmişdi.
Hesabat dövründə "Azərkosmos" dünyanın 33 ölkəsindən 90-a yaxın şirkətə telekommunikasiya xidmətləri ixrac edib. Ötən ilin eyni dövründə isə agentlik 40 ölkəyə xidmət ixrac etmişdi.

Доходы Azercosmos от экспорта телекоммуникационных услуг снизились
В январе–мае 2026 года Космическое агентство Азербайджанской Республики — Azercosmos — получило $6,9 млн дохода от экспорта телекоммуникационных услуг.
Как сообщает Valyuta.az, это на $100 тыс., или примерно на 1,4%, меньше по сравнению с аналогичным периодом прошлого года. Так, в январе–мае 2025 года Azercosmos получил $7 млн дохода от экспорта телекоммуникационных услуг.
В отчетный период Azercosmos экспортировал телекоммуникационные услуги почти 90 компаниям из 33 стран мира. За аналогичный период прошлого года агентство экспортировало услуги в 40 стран.