"PAŞA Kapital" (PASHA Capital) şirkətində Baş Strategiya və İnkişaf Direktoru vəzifəsinə təyinat olub.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu vəzifə Orxan Salayevə həvalə olunub.
O.Salayev bu təyinata qədər 2021-2026-cı illərdə "Rabitəbank"da Marketinq Direktoru vəzifəsində çalışıb.
Bundan əvvəl o, müxtəlif illərdə Azərbaycan Dəmir Yolları QSC-də Biznesin İnkişafı Departamentinin rəhbər müavini, Azərbaycanın Çindəki Ticarət Nümayəndəliyində marketinq üzrə müşavir, "FINCA Azerbaijan"da Reklam və Təşviqat Bölməsinin müvəqqəti rəhbəri və baş marketinq mütəxəssisi kimi fəaliyyət göstərib.
Həmçinin Azərbaycan Beynəlxalq Kino Şirkəti və Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Strateji Araşdırmalar Mərkəzində müxtəlif vəzifələrdə çalışıb.
2009-2013-cü illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) İqtisadiyyat ixtisası üzrə bakalavr, 2016-2018-ci illərdə "University of Science and Technology Beijing" universitetində Neyromarketinq ixtisası üzrə MBA təhsili alıb.

В компании PAŞA Kapital (PASHA Capital) состоялось назначение на должность главного директора по стратегии и развитию.
Как сообщает Valyuta.az, эта должность была поручена Орхану Салаеву.
До назначения О. Салаев в 2021–2026 годах занимал должность директора по маркетингу в Rabitəbank.
Ранее в разные годы он работал заместителем руководителя Департамента развития бизнеса в ЗАО «Азербайджанские железные дороги», советником по маркетингу в Торговом представительстве Азербайджана в Китае, временным руководителем отдела рекламы и продвижения, а также главным специалистом по маркетингу в FINCA Azerbaijan.
Кроме того, он занимал различные должности в Азербайджанской международной кинокомпании и Центре стратегических исследований при Президенте Азербайджанской Республики.
В 2009–2013 годах он получил степень бакалавра по специальности «Экономика» в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC), а в 2016–2018 годах — степень MBA по специальности «Нейромаркетинг» в University of Science and Technology Beijing.