"Rossmann Azerbaijan" şirkətinin Marketinq direktoru vəzifəsinə təyinat olub.
Qeyd edək ki, S.Əliverdiyev 2023-cü ilin noyabr ayından etibarən "Bravo Technologies" şirkətinin baş icraçı direktoru (CEO) vəzifəsində çalışır.
O, bundan əvvəl "RAM Holding"də Kommersiya və Korporativ İnkişaf üzrə rəhbər, "Gobustone AAC" şirkətində Marketinq üzrə baş direktor (CMO), "SR Group Co"da Qrup üzrə Marketinq və Analitika direktoru, "ADO-G Group of Companies"də Satış və Marketinq direktoru, eləcə də "Group Motors LTD"də Biznesin İnkişafı, Marketinq və Satış üzrə rəhbər vəzifələrində fəaliyyət göstərib.
2008-2012-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) marketinq ixtisası üzrə bakalavr təhsili alıb. O, ingilis və rus dillərini bilir.

В компании Rossmann Azerbaijan состоялось назначение на должность директора по маркетингу.
Отметим, что с ноября 2023 года С. Аливердиев занимает должность главного исполнительного директора (CEO) компании Bravo Technologies.
Ранее он работал руководителем по коммерческому и корпоративному развитию в RAM Holding, главным директором по маркетингу (CMO) в Gobustone AAC, директором по маркетингу и аналитике группы в SR Group Co, директором по продажам и маркетингу в ADO-G Group of Companies, а также руководителем по развитию бизнеса, маркетингу и продажам в Group Motors LTD.
В 2008–2012 годах он получил степень бакалавра по специальности «маркетинг» в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC). Владеет английским и русским языками.