Milli Depozit Mərkəzinin İdarə Heyətinə təyinat olub
Valyuta.az xəbər verir ki, Müşahidə Şurasının qərarı ilə Nağı Nağıyev İdarə Heyətinin yeni üzvü kimi təsdiqlənib.
1995-ci ildə Bakı şəhərində anadan olan Nağı Nağıyev ali təhsilini Böyük Britaniya və Şimali İrlandiya Birləşmiş Krallığında alıb. O, 2013–2016-cı illərdə City University London universitetində "İnvestisiya və maliyyə risklərinin idarə edilməsi" proqramı üzrə təhsil alaraq maliyyə ixtisası üzrə bakalavr dərəcəsinə yiyələnib. Təhsilini həmin universitetdə davam etdirən Nağı Nağıyev 2017-ci ilin sentyabrında "Layihələrin idarə edilməsi, maliyyə və risk" ixtisası üzrə magistr dərəcəsi əldə edib.
N.Nağıyev 2020-ci ildə Birləşmiş Krallığın London şəhərində yerləşən Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankında maliyyə təhlilçisi kimi təcrübə keçib. Həmin il əmək fəaliyyətinə "SOCAR Trading" şirkətində bazar riskləri üzrə təhlilçi kimi başlayıb. O, 2022–2023-cü illərdə London Metal Birjasında çalışaraq beynəlxalq maliyyə və əmtəə bazarları üzrə peşəkar təcrübəsini genişləndirib.
O, əmək fəaliyyətini 2023-cü ilin avqustundan etibarən Azərbaycan Mərkəzi Bankında davam etdirib. 2023-cü ilin avqustundan 2024-cü ilin iyun ayınadək Mərkəzi Bankın Kapital bazarı fəaliyyətinə dair siyasət və tənzimlənmə departamentində aparıcı mütəxəssis vəzifəsində çalışıb. 2024-cü ilin iyunundan 2026-cı ilin iyul ayınadək isə həmin departamentin Nəzarətin metodologiyası şöbəsinin rəisi vəzifəsini icra edib.

В состав правления Национального депозитного центра избран новый член.
Как сообщает Valyuta.az, решением Наблюдательного совета Наги Нагиев утвержден в качестве нового члена правления.
Наги Нагиев родился в 1995 году в Баку. Высшее образование получил в Соединенном Королевстве Великобритании и Северной Ирландии. В 2013–2016 годах он обучался в City University London по программе «Управление инвестиционными и финансовыми рисками» и получил степень бакалавра в области финансов. Продолжив обучение в том же университете, в сентябре 2017 года Наги Нагиев получил степень магистра по специальности «Управление проектами, финансы и риски».
В 2020 году Н. Нагиев прошел стажировку в качестве финансового аналитика в Европейском банке реконструкции и развития в Лондоне. В том же году он начал трудовую деятельность в компании SOCAR Trading в должности аналитика по рыночным рискам. В 2022–2023 годах работал на Лондонской бирже металлов, расширив профессиональный опыт в сфере международных финансовых и товарных рынков.
С августа 2023 года он продолжил карьеру в Центральном банке Азербайджана. С августа 2023-го по июнь 2024 года работал ведущим специалистом в Департаменте политики и регулирования деятельности на рынке капитала Центрального банка. С июня 2024 года по июль 2026 года занимал должность начальника отдела методологии надзора того же департамента.