“AIdMD Technologies” Üçüncü İllik “USTAAR Pitch” müsabiqəsində 100 min ABŞ dolları məbləğində SAFE investisiyası əldə edib.
Valyuta.az xəbər verir ki, startapın həmtəsisçisi Yusif Qurbanlı bununla bağlı LinkedIn hesabında paylaşım edib.
Son proqram çərçivəsində komanda məhsul-bazar uyğunluğuna doğru mühüm irəliləyiş əldə edib. “I-Corps” proqramı vasitəsilə 250-dən çox klinisistlə müsahibələr aparılıb, “The Venture Mentoring Team” tərəfindən mentorluq təmin edilib.
Təşəbbüs Vaqif Kazımlının real bir problemlə üzləşməsi və onun həllinə qərar verməsi ilə başlayıb. Yunus Kazımlı və Hamza Şah kimi tibbi sahəni dərindən anlayan mühəndis və tərtibatçılarla əməkdaşlığın xüsusi əhəmiyyət daşıdığı qeyd olunur.
Qeyd edək ki, “AIdMD Technologies” 2024-cü ildə Vaqif Kazımlı tərəfindən təsis edilib. Startap səhiyyə sahəsində süni intellekt əsaslı klinik iş axını platforması hazırlayır. Şirkət həkimlərin üzərinə düşən inzibati yükü azaltmaq, pasiyent məlumatlarının emalını avtomatlaşdırmaq və mövcud elektron sağlamlıq sistemləri ilə inteqrasiya olunaraq qərarvermə prosesini daha səmərəli etmək məqsədi daşıyır.

Стартап AIdMD Technologies получил SAFE-инвестицию в размере 100 тыс. долларов США на Третьем ежегодном конкурсе USTAAR Pitch.
Как сообщает Valyuta.az, сооснователь проекта Юсиф Гурбанлы поделился этой новостью на своей странице в LinkedIn.
В рамках последней программы команда достигла значительного прогресса в направлении соответствия продукта рынку (product-market fit). Через программу I-Corps было проведено более 250 интервью с клиницистами, а также обеспечено наставничество со стороны The Venture Mentoring Team.
Отмечается, что инициатива началась с того, что Вагиф Казымлы столкнулся с реальной проблемой и принял решение найти ее решение. Важную роль в развитии проекта сыграло сотрудничество с инженерами и разработчиками, глубоко разбирающимися в медицинской сфере, такими как Юнус Казымлы и Хамза Шах.
Напомним, что «AIdMD Technologies» была основана в 2024 году Вагифом Казымлы. Стартап разрабатывает платформу клинических рабочих процессов на базе искусственного интеллекта в сфере здравоохранения. Компания ставит целью снизить административную нагрузку на врачей, автоматизировать обработку данных пациентов и повысить эффективность принятия решений за счет интеграции с существующими системами электронного здравоохранения.