"Bank of Baku"nun 2026-cı ilin ikinci rübü üzrə maliyyə hesabatına əsasən, bankın aktivləri 1 milyard 391,6 milyon manata çatıb.
Valyut.az xəbər verir ki, bu göstərici 2025-ci ilin eyni dövründə qeydə alınmış 1 milyard 45,0 milyon manat ilə müqayisədə 346,6 milyon manat və ya 33,2% çoxdur.
Aktivlərdəki artımın əsas hissəsi müştərilərə verilmiş kreditlərin genişlənməsi hesabına formalaşıb. Belə ki, kredit portfeli 2025-ci ilin ikinci rübündəki 817,0 milyon manatdan 2026-cı ilin eyni dövründə 1 milyard 60,8 milyon manata yüksələrək 29,8% artıb.
Kredit portfelində ən böyük artım istehlak kreditləri üzrə qeydə alınıb. Bu göstərici 623,9 milyon manatdan 819,8 milyon manata yüksələrək 31,4% artıb.
Biznes kreditləri 139,7 milyon manatdan 172,7 milyon manata çataraq 23,6%, daşınmaz əmlak kreditləri isə 53,4 milyon manatdan 68,2 milyon manata yüksələrək 27,9% artım göstərib.

Согласно финансовому отчету Bank of Baku за второй квартал 2026 года, активы банка достигли 1 млрд 391,6 млн манатов.
Как сообщает Valyuta.az, по сравнению с 1 млрд 45,0 млн манатов, зафиксированными за аналогичный период 2025 года, этот показатель увеличился на 346,6 млн манатов, или на 33,2%.
Основная часть роста активов была обеспечена за счет увеличения объема кредитов, выданных клиентам. Так, кредитный портфель банка вырос с 817,0 млн манатов во втором квартале 2025 года до 1 млрд 60,8 млн манатов во втором квартале 2026 года, увеличившись на 29,8%.
Наибольший рост в структуре кредитного портфеля был зафиксирован по потребительским кредитам. Их объем увеличился с 623,9 млн манатов до 819,8 млн манатов, или на 31,4%.
Объем бизнес-кредитов вырос с 139,7 млн манатов до 172,7 млн манатов, увеличившись на 23,6%. Кредиты на недвижимость достигли 68,2 млн манатов против 53,4 млн манатов годом ранее, продемонстрировав рост на 27,9%.
Таким образом, наибольшую долю в кредитном портфеле Bank of Baku занимают потребительские кредиты — 819,8 млн манатов.