"Bravo" marketdə endirim "yanlışlığı": 4.4 AZN-lik məhsulu 9.27 AZN-ə satdılar
Böyük supermarket şəbəkələrində bəzi məhsulların vitrində göstərilənlə kassadakı qiymətinin üst-üstə düşməməsi problemi hələ də davam edir. Market işçiləri bunu texniki səhv və ya diqqətsizliklə izah etsələr də, son nəticədə bu vəziyyət kassada ödəniş zamanı məbləğə diqqət etməyən yüzlərlə müştərinin “cibinə girmək” kimi qiymətləndirilir.
Oxşar hadisələrdən biri də “Bravo” supermarketlər şəbəkəsində yaşanıb. Belə ki, “Bravo”dan alış-veriş edən jurnalist Bahadur Seyidov etiketdə endirimli göstərilən məhsulun kassada fərqli qiymətlə təqdim olunmasından şikayətçidir.
Valyuta.az xəbər verir ki, o, məsələ ilə bağlı sosial şəbəkədə paylaşım edib.
B.Seyidovun sözlərinə görə, etiketdə 9 manatlıq diş məcununun 4.4 AZN endirimli olduğu göstərilsə də, kassada ondan 9.27 AZN tutulub.
Şikayətçi deyir ki, kassada məsələ barədə bildirdikdən sonra “yanlışlıq olub, məbləğ kartınıza qaytarılacaq” deyilsə də, artıq 14 gün keçməsinə baxmayaraq vəsait geri qaytarılmayıb:
“Mən də "Bravo" marketin əlaqə nömrəsinə yazdım. Onlar məndən noyabr ayı üzrə kart çıxarışı istəyirlər. Kapital Bank isə çıxarışı 20 manata verir.
İndi tərəddüd edirəm: 4.4 manatlıq mal üçün 20 manatlıq çıxarış almaq nə dərəcədə sərfəlidir? Yəni nəticədə mənin nə qədər xeyirim olacaq?”.

«Скидка» наоборот: в супермаркете «Bravo» товар за 4,4 маната продали за 9,27
В крупных сетях супермаркетов по-прежнему сохраняется проблема, когда цена на ценнике и стоимость на кассе по отдельным товарам не совпадают. Хотя сотрудники магазинов объясняют это технической ошибкой или невнимательностью, в конечном итоге такая ситуация воспринимается как «залезание в карман» сотен клиентов, которые не проверяют сумму при оплате на кассе.
Один из подобных случаев произошел в сети супермаркетов «Bravo». Так, журналист Бахадур Сеидов, совершавший покупку в «Bravo», пожаловался на то, что товар, указанный на ценнике как уцененный, на кассе был пробит по другой цене.
Как сообщает Valyuta.az, он написал об этом в социальных сетях.
По словам Б. Сеидова, на ценнике было указано, что зубная паста стоимостью 9 манатов продается по акции за 4,4 маната, однако на кассе с него взяли 9,27 маната.
По его словам, после того как он сообщил об этом на кассе, ему сказали, что «произошла ошибка, сумма будет возвращена на вашу карту», однако, несмотря на то, что прошло уже 14 дней, деньги до сих пор не возвращены:
«Я написал по контактному номеру супермаркета "Bravo". Там запросили у меня выписку по карте за ноябрь. Однако Kapital Bank выдает эту выписку за 20 манатов.
Теперь я в раздумьях: насколько выгодно брать выписку за 20 манатов ради товара за 4,4 маната? То есть какой в итоге у меня будет "выигрыш"?».