Emin Məmmədova "Azər-Türk Bank"da vəzifə verildi
Valyuta.az-ın məlumatına görə, Emin Məmmədov “Azər-Türk Bank”ın İT direktoru vəzifəsinə təyin edilib.
E. Məmmədov bundan əvvəl 2024–2026-cı illərdə “Guavapay”də İT İnfrastruktur Departamentinin direktor müavini və İT İnfrastruktur Departamentinin direktoru, 2024-cü ildə DOST Rəqəmsal İnnovasiyalar Mərkəzində Sistem Administrasiyası Bölməsinin rəhbəri, 2019–2022-ci illərdə “AccessBank”da İT İnfrastruktur və Əməliyyatlar Departamentində Sistem Administrasiyası üzrə menecer, baş informasiya texnologiyaları sistem inzibatçısı və aparıcı sistem inzibatçısı, 2012–2019-cu illərdə isə “Matanat A” şirkətində İT meneceri və sistem inzibatçısı vəzifələrində çalışıb.
Qeyd edək ki, E. Məmmədov 2006–2010-cu illərdə Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyasında informasiya texnologiyaları ixtisası üzrə bakalavr təhsili alıb.

В Azər-Türk Bank состоялось новое кадровое назначение.
По информации Valyuta.az, Эмин Мамедов назначен на должность директора по информационным технологиям (IT) банка «Azər-Türk Bank».
Ранее Э. Мамедов в 2024–2026 годах занимал должности заместителя директора Департамента IT-инфраструктуры и директора Департамента IT-инфраструктуры в Guavapay. В 2024 году он возглавлял отдел системного администрирования в DOST Rəqəmsal İnnovasiyalar Mərkəzi. В 2019–2022 годах работал в AccessBank в Департаменте IT-инфраструктуры и операций, где занимал должности менеджера по системному администрированию, главного системного администратора информационных технологий и ведущего системного администратора. В 2012–2019 годах работал IT-менеджером и системным администратором в компании Matanat A.
Отметим, что в 2006–2010 годах Э. Мамедов получил степень бакалавра по специальности «Информационные технологии» в Азербайджанская государственная нефтяная академия.