Bakıda yeni tikiləcək metro stansiyalarının yerləri müəyyən edilib.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu barədə Oxu.Az-a açıqlamasında "Bakı Metropoliteni" Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin (QSC) Tikinti layihələrinin idarə edilməsi departamentinin rəisi Məmməd Rzayev deyib
O bildirib ki, artıq həmin stansiyaların yerləşəcəyi yerlər təsdiqlənib:
"Şərti adı "B-4" olan stansiyadan sonrakı "B-5" stansiyası metronun "Nizami" stansiyasının yaxınlığında - "Nizami Mall" ticarət mərkəzinin arxasında, Mərkəzi parkın ərazisində olacaq. Ondan sonrakı, "bənövşəyi xətt"in altıncı stansiyası olan "B-6a" stansiyası Sahil bağının altında yerləşəcək. "B-6b" stansiyası isə "Azərbaycan Dəmir Yolları" QSC-nin keçmiş vaqon parkının yerində inşa ediləcək. "B-7" stansiyası metronun "Xətai" stansiyasına yaxın ərazidə, "B-8" isə Ağ şəhərin Babək prospektinə çıxış hissəsində olacaq".
M.Rzayev metronun "yaşıl xətti" üzrə inşa ediləcək yeni stansiyaların da yerləri barədə məlumat verib. O bildirib ki, "yaşıl xətt" üzrə inşa edilməsi nəzərdə tutulan "Y-14" stansiyası Ağ şəhər tərəfdə 8 Noyabr prospektində olacaq. "Y-15" "Neftbaza" adlandırılan ərazidə, "Y-16" stansiyası paytaxtın "Nargilə" dairəsi adlandırılan ərazidə, "Y-17" stansiyası isə "Həzi Aslanov-2" metro stansiyasıdır".

В Баку определены места строительства девяти новых станций метро.
Как сообщает Valyuta.az, об этом в комментарии Oxu.Az заявил начальник департамента управления строительными проектами ЗАО «Бакинский метрополитен» Мамед Рзаев.
По его словам, расположение будущих станций уже утверждено.
Станция с условным названием «B-5», следующая за «B-4», будет расположена вблизи станции метро «Низами» — за торговым центром «Nizami Mall», на территории Центрального парка. Следующая станция — «B-6a», являющаяся шестой станцией фиолетовой линии, разместится под Садом Сахиль. Станция «B-6b» будет построена на месте бывшего вагонного депо ЗАО «Азербайджанские железные дороги». Станция «B-7» появится в районе, близком к станции метро «Хатаи», а «B-8» — в части Белого города с выходом на проспект Бабека.
М. Рзаев также сообщил о местах строительства новых станций на зеленой линии метро. По его словам, станция «Y-14», предусмотренная к строительству на зеленой линии, будет расположена со стороны Белого города на проспекте 8 Ноября. Станция «Y-15» разместится на территории, известной как «Нефтебаза», «Y-16» — в районе так называемого круга «Наргиля» в столице, а «Y-17» станет станцией «Хази Асланов-2».