“YAŞAT” Fondunun və “ASAN Könüllüləri” Təşkilatının birgə təşkilatçılığı, “TABİA Group” və “Lankaran Springs Wellness Resort” Hotelin tərəfdaşlığı ilə həyata keçirilən 5-ci “YAŞAT” düşərgəsinin altıncı həftəsi çərçivəsində “Rabitəbank” ASC tərəfindən şəhid övladları üçün maliyyə savadlılığı təlimi təşkil olunub.
Təlim Rabitəbankın uşaqlarda erkən yaşlardan maliyyə savadlılığını inkişaf etdirmək məqsədilə hazırladığı Kartmane Junior kartı və Rabita Junior mobil tətbiqi çərçivəsində təşkil olunub. İştirakçılar təlim zamanı Kartmane Junior kartının üstünlükləri və Rabita Junior tətbiqinin funksiyaları ilə tanış olub, şəxsi büdcənin idarə edilməsi, qənaət vərdişlərinin formalaşdırılması, təhlükəsiz kart istifadəsi, rəqəmsal ödənişlər və kibertəhlükəsizlik mövzularında praktiki biliklər əldə ediblər.
Praktiki nümunələr və müzakirələrlə zəngin keçən təlimin sonunda uşaqlar arasında bilik yarışı təşkil olunub. İştirakçılar öyrəndiklərini əyləncəli formatda sınamaq imkanı əldə edib. Sonda bütün düşərgə iştirakçılarına hədiyyələr təqdim olunub.
Qeyd edək ki, Kartmane Junior uşaqların ilk bank kartı təcrübəsini təhlükəsiz və məsuliyyətli şəkildə qazanmaları üçün hazırlanıb. Kartla birlikdə təqdim olunan Rabita Junior isə Azərbaycanda uşaqlar üçün yaradılmış ilk maliyyə mobil tətbiqidir. Platforma valideynlərə övladlarının maliyyə əməliyyatlarını nəzarətdə saxlamağa, uşaqlara isə xərclərini izləməyi, qənaət etməyi və maliyyələrini düzgün idarə etməyi öyrənməyə imkan yaradır. Rabitəbank bu məhsullarla yalnız innovativ bankçılıq həlləri təqdim etmir, eyni zamanda gələcəyin maliyyə savadlı nəslinin formalaşmasına töhfə verir.
Rabitəbank gənc nəslin maliyyə savadlılığının artırılmasını cəmiyyətin dayanıqlı inkişafına verilən mühüm töhfələrdən biri hesab edir və bu istiqamətdə maarifləndirici layihələrin həyata keçirilməsini davam etdirir.
Məlumat üçün bildirək ki, “Rabitəbank” ASC 1993-cü ildən etibarən fəaliyyət göstərir və “Rahat bankçılıq” konsepsiyası əsasında müştərilərinə müasir və əlçatan maliyyə xidmətləri təqdim edir. Bankın nizamnamə kapitalı 101,3 milyon manatdır. Ölkə üzrə geniş filial şəbəkəsi, rəqəmsal bankçılıq həlləri və peşəkar komandası ilə Rabitəbank müştərilərinə dəyər yaradan xidmətlər təqdim etməyə davam edir. Bankın əsas səhmdarları “Azərbaycan Banklar Assosiasiyası”nın prezidenti Nuriyev Zakir Əlibala oğlu və iş adamı, sahibkar Əliyev Rauf Zeynal oğludur.
Hal-hazırda “Rabitəbank” ASC 19 region və Bakı şəhəri üzrə ümumilikdə 31 xidmət məntəqəsi, 78 ATM-i, “Rabita Mobile”, “Rabita Junior” və “Rabita Business” tətbiqləri, İnternet Bankçılıq platforması və 133 nömrəli Çağrı Mərkəzi ilə öz müştərilərinə ən müasir standartlar səviyyəsində geniş spektrli bank xidmətləri təqdim edir.

Rabitəbank провел обучение финансовой грамотности для детей шехидов в лагере «YAŞAT»
В рамках шестой недели пятого лагеря «YAŞAT», организованного совместно Фондом «YAŞAT» и организацией «ASAN Könüllüləri», при партнёрстве «TABİA Group» и отеля «Lankaran Springs Wellness Resort», АСК «Rabitəbank» провёл обучение по финансовой грамотности для детей шехидов.
Обучение было организовано в рамках программы по развитию финансовой грамотности у детей с ранних лет с использованием карты Kartmane Junior и мобильного приложения Rabita Junior, разработанных «Rabitəbank». Участники ознакомились с преимуществами карты Kartmane Junior и функциями приложения Rabita Junior, получили практические знания по управлению личным бюджетом, формированию навыков экономии, безопасности использования карты, цифровым платежам и кибербезопасности.
Обучение прошло с примерами и обсуждениями, а в конце был проведён конкурс знаний среди детей. Участники смогли проверить свои знания в увлекательной форме. В завершение все участники лагеря получили подарки.
Отметим, что карта Kartmane Junior разработана для безопасного и ответственного получения детьми первого опыта использования банковской карты. Вместе с картой предоставляется Rabita Junior — первое в Азербайджане мобильное финансовое приложение для детей. Платформа позволяет родителям контролировать финансовые операции своих детей, а детям — отслеживать расходы, учиться экономии и правильному управлению своими средствами. «Rabitəbank» с помощью этих продуктов предлагает не только инновационные банковские решения, но и вносит вклад в формирование будущего финансово грамотного поколения.
«Rabitəbank» считает повышение финансовой грамотности молодого поколения одним из важных вкладов в устойчивое развитие общества и продолжает реализовывать образовательные проекты в этом направлении.
Для информации: АСК «Rabitəbank» функционирует с 1993 года и предоставляет своим клиентам современные и доступные финансовые услуги на основе концепции «Комфортный банкинг». Уставный капитал банка составляет 101,3 миллиона манатов. Благодаря широкой сети филиалов по всей стране, цифровым банковским решениям и профессиональной команде, «Rabitəbank» продолжает предлагать своим клиентам услуги, создающие ценность. Основными акционерами банка являются президент «Ассоциации банков Азербайджана» Закер Элибала оглу Нуриев и предприниматель Рауф Зейнал оглу Алиев.
В настоящее время АСК «Rabitəbank» имеет 31 сервисный центр в 19 регионах и городе Баку, 78 банкоматов, приложения «Rabita Mobile», «Rabita Junior» и «Rabita Business», платформу интернет-банкинга и контакт-центр под номером 133, предоставляя своим клиентам широкий спектр банковских услуг на уровне современных стандартов.