Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi yanında Təhsil Sisteminin İnformasiyalaşdırılması İdarəsi ümumtəhsil məktəblərinin yüksəksürətli internet şəbəkəsinə qoşulması ilə bağlı satınalmanın nəticələrini açıqlayıb.
Valyuta.az xəbər verir ki, satınalma ümumtəhsil məktəblərinin fiber-optik kabellə internetə və daxili şəbəkəyə qoşulmasını, həmçinin şagirdlərin distant təhsilə cəlb olunmasını nəzərdə tutur.
Satınalmanın qalibi "Texno Lyuks M" MMC seçilib. Şirkətlə 7 milyon 990 min 80,52 manat məbləğində müqavilə bağlanıb.
Qeyd edək ki, satınalma üzrə ehtimal olunan qiymət 7 milyon 998 min 388,60 manat olub. Beləliklə, bağlanan müqavilənin dəyəri ehtimal olunan qiymətdən 8 min 308,08 manat azdır.
Dövlət Vergi Xidmətinin məlumatına görə, "Texno Lyuks M" MMC-nin nizamnamə kapitalı 50 manat, qanuni təmsilçisi isə Emin Əliyev Arif oğludur.

На подключение школ к высокоскоростному интернету направят 7,99 млн манатов
Управление информатизации системы образования при Министерстве образования Азербайджанской Республики объявило результаты закупки, связанной с подключением общеобразовательных школ к высокоскоростной интернет-сети.
Как сообщает Valyuta.az, закупка предусматривает подключение общеобразовательных школ к интернету и внутренней сети посредством оптоволоконных кабелей, а также привлечение учащихся к дистанционному обучению.
Победителем закупки выбрано ООО Texno Lyuks M. С компанией заключён контракт на сумму 7 млн 990 тыс. 80,52 маната.
Отметим, что предполагаемая стоимость закупки составляла 7 млн 998 тыс. 388,60 маната. Таким образом, стоимость заключённого контракта оказалась на 8 тыс. 308,08 маната ниже предполагаемой цены.
По данным Государственной налоговой службы, уставный капитал ООО Texno Lyuks M составляет 50 манатов, а законным представителем компании является Эмин Алиев Ариф оглу.