Kriptovalyuta investoru növbəti yüksəliş üçün 3 altkoin seçdi
Kriptovalyuta bazarının tanınmış investorlarından biri, "Multicoin Capital" şirkətinin həmtəsisçisi Tuşar Ceyn (Tushar Jain) hesab edir ki, bazarda artıq ən aşağı səviyyə geridə qalıb və yüksəliş üçün əlverişli şərait formalaşmağa başlayıb.
Valyuta.az xəbər verir ki, podkastların birində çıxış edən Ceyn bildirib ki, hazırkı qiymətlər bazardakı real inkişafı tam əks etdirmir.
Onun sözlərinə görə, yüksəliş üçün vacib şərtlərin əksəriyyəti artıq yaranıb.
"Bazar dib səviyyəsini görüb. Qiymətlər artıq baş verən real inkişafları əks etdirmir və yüksəliş üçün lazım olan bir çox amil formalaşıb", – deyə o bildirib.
Ceyn qeyd edib ki, investorların psixologiyası əvvəlki dövrlə müqayisədə daha sabitdir və bazarda pessimizm əhəmiyyətli dərəcədə azalıb.
Onun fikrincə, eyni vaxtda baş verən bir sıra müsbət hadisələr kriptovalyuta bazarında yeni yüksəliş mərhələsinin əsasını qoya bilər.
Üç altkoin ön plana çıxarıldı
"Multicoin Capital"ın həmtəsisçisi növbəti altkoin mövsümündə (altcoin season) xüsusilə "Solana" (SOL), "Hyperliquid" (HYPE) və "Zcash" (ZEC) layihələrinin bazardan müsbət ayrılacağını düşünür.

Один из известных инвесторов криптовалютного рынка, сооснователь компании Multicoin Capital Тушар Джейн (Tushar Jain), считает, что рынок уже прошел минимальные уровни и на нем начинают формироваться благоприятные условия для нового роста.
Как сообщает Valyuta.az, выступая в одном из подкастов, Джейн заявил, что текущие цены не в полной мере отражают реальные изменения, происходящие на рынке.
По его словам, большинство условий, необходимых для роста, уже сформировались.
«Рынок уже достиг дна. Цены не отражают реальные изменения, которые уже произошли, и многие факторы, необходимые для роста, уже сформировались», — отметил он.
Джейн также подчеркнул, что психология инвесторов стала более устойчивой по сравнению с предыдущим периодом, а уровень пессимизма на рынке значительно снизился.
По его мнению, ряд позитивных событий, происходящих одновременно, может заложить основу для нового этапа роста криптовалютного рынка.
Три альткоина вышли на первый план
Сооснователь Multicoin Capital считает, что в ходе следующего сезона альткоинов особенно положительную динамику могут продемонстрировать проекты Solana (SOL), Hyperliquid (HYPE) и Zcash (ZEC).