Dövlət Vergi Xidmətinin yarım milyonluq tenderi baş tutmadı
Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidmətinin elan etdiyi tender ləğv edilib.
Valyuta.az xəbər verir ki, tender 2026-cı il üzrə qurumun Aparatının və strukturuna daxil olan təşkilatların istifadəsində olan elektrik avadanlıqlarına texniki xidmət göstərilməsi xidmətinin satınalınmasını əhatə edirdi.
Tenderin ehtimal olunan dəyəri isə 573 min 17,48 manat idi.
Lakin satınalma proseduru nəticəsində tələb olunan şərtlərə uyğun iştirakçı sayı yetərli olmayıb. Belə ki, təklif və təklifin təminatını təqdim edən, həmçinin zəruri hallarda müvafiq lisenziya və ya icazəyə malik təchizatçıların sayı üçdən az olduğuna görə tender baş tutmamış hesab olunub və ləğv edilib.

Тендер налоговой службы Азербайджана отменён из-за недостаточного числа поставщиков
Тендер, объявленный Государственной налоговой службой при Министерстве экономики Азербайджанской Республики, отменён.
По информации Valyuta.az, тендер касался закупки услуг по техническому обслуживанию электрооборудования, находящегося в распоряжении Аппарата ведомства и входящих в его структуру организаций, на 2026 год.
Предполагаемая стоимость тендера составляла 573 017,48 манатов.
Однако в ходе процедуры закупки количество участников, соответствующих установленным требованиям, оказалось недостаточным. Так, число поставщиков, представивших предложения и обеспечение заявки, а также имеющих при необходимости соответствующую лицензию или разрешение, было менее трёх, вследствие чего тендер признан несостоявшимся и отменён.