Bu il büdcəyə milyardlarla manat vergi ödənilib
Bu ilin yanvar-may ayları ərzində Dövlət Vergi Xidmətinin xəttilə dövlət büdcəsinə 7 milyard 825,3 milyon manatdan çox vergi daxil olub.
Valyuta.az Dövlət Vergi Xidmətinə istinadən xəbər verir ki, bu göstərici proqnoza nisbətən 130,3 milyon manat çoxdur.
Qeyri-neft-qaz sektorundan vergi daxilolmaları 6 milyard 187,7 milyon manat təşkil edib və büdcəyə proqnozdan əlavə 109,7 milyon manat vəsait ödənilib. 2025-ci ilin müvafiq dövrünə nisbətən bu sektordan vergi daxilolmaları 471,5 milyon manat və ya 8,2 faiz artıb.

В этом году в бюджет Азербайджана поступило более 7,8 млрд манатов налогов
В январе–мае этого года по линии Государственной налоговой службы в государственный бюджет поступило более 7 млрд 825,3 млн манатов налогов.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на Государственную налоговую службу, этот показатель на 130,3 млн манатов превысил прогноз.
Налоговые поступления из ненефтегазового сектора составили 6 млрд 187,7 млн манатов. В бюджет дополнительно к прогнозу было перечислено 109,7 млн манатов. По сравнению с аналогичным периодом 2025 года налоговые поступления из этого сектора выросли на 471,5 млн манатов, или на 8,2%.