Cari ilin yanvar-aprel aylarında turizm məqsədilə Azərbaycana səfər etmiş əcnəbilərin və vətəndaşlığı olmayan şəxslərin turizm məqsədilə çəkdikləri xərclər 696 milyon 666,1 min manat olub.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu dövrdə turistlər ən böyük pulu istirahət və əyləncə xərclərinə sərf edib. Bu isə ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 188 milyon 617,5 min manat azdır.
Bundan başqa, işgüzar məqsədlərlə səfər edən xarici turistlər 190 milyon min manat xərcləyib. 2025-ci ilin yanvar-aprel ayında bu göstərici 185 milyon 492,3 min manat olub.
Cari ilin yanvar-aprel ayında müalicə üçün səfər edənlər 5 milyon 359,8 min manat, qohumlara, dostlara baş çəkmək səbəbindən səfər edənlər 72 milyon 761,1 min manat sərf edib.

В январе–апреле текущего года расходы иностранцев и лиц без гражданства, посетивших Азербайджан с туристическими целями, составили 696 млн 666,1 тыс. манатов.
Как сообщает Valyuta.az, в этот период наибольшую сумму туристы направили на отдых и развлечения. При этом данный показатель оказался на 188 млн 617,5 тыс. манатов меньше, чем за аналогичный период прошлого года.
Кроме того, иностранные туристы, прибывшие с деловыми целями, потратили 190 млн манатов. В январе–апреле 2025 года этот показатель составлял 185 млн 492,3 тыс. манатов.
В январе–апреле текущего года лица, приехавшие на лечение, потратили 5 млн 359,8 тыс. манатов, а посетившие родственников и друзей — 72 млн 761,1 тыс. манатов.