2025-ci ilin yanvar-dekabr aylarında Azərbaycanın MDB ölkələri ilə ticarət dövriyyəsi 7 milyard 635 milyon 486 min ABŞ dolları təşkil edib.
Valyuta.az Dövlət Gömrük Komitəsinə istinadən xəbər verir ki, bu müddətdə MDB  ölkələrinə ixracın həcmi 1 milyard 766 milyon 926 min ABŞ dolları olub ki, bu da ümumi ixracın 7,06%-ni təşkil edir.
Müqayisə üçün 2024-cü ilin eyni dövründə bu göstərici 1 milyard 698 milyon 415 min ABŞ dolları (ümumi ixracın 6.40%-i) idi. Beləliklə, illik müqayisədə MDB ölkələrinə ixrac 68 milyon 511 min ABŞ dolları artıb.
İdxala gəlincə, ötən ilin yanvar-dekabr aylarında MDB ölkələrindən idxalın həcmi 5 milyard 868 milyon 560 min ABŞ dolları olub. Bu, ümumi idxalın 24.07%-nə bərabərdir. 2024-cü ilin eyni dövründə isə bu göstərici 5 milyard 230 milyon 668 min ABŞ dolları (ümumi idxalın 24.84%-i) olub. İllik idxal dəyərində MDB ölkələri üzrə 637 milyon 891 min ABŞ dolları həcmində artım qeydə alınıb.

В январе–декабре 2025 года товарооборот Азербайджана со странами СНГ составил 7 млрд 635 млн 486 тыс. долларов США.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на Государственный таможенный комитет Азербайджана, за указанный период объём экспорта в страны СНГ достиг 1 млрд 766 млн 926 тыс. долларов США, что составляет 7,06% от общего объёма экспорта.
Для сравнения, в январе–декабре 2024 года данный показатель составлял 1 млрд 698 млн 415 тыс. долларов США, или 6,40% от общего экспорта. Таким образом, в годовом выражении экспорт Азербайджана в страны СНГ увеличился на 68 млн 511 тыс. долларов США.
Что касается импорта, то за январь–декабрь прошлого года объём ввоза товаров из стран СНГ составил 5 млрд 868 млн 560 тыс. долларов США, что эквивалентно 24,07% общего импорта. В аналогичный период 2024 года этот показатель находился на уровне 5 млрд 230 млн 668 тыс. долларов США (24,84% от общего импорта). В годовом сравнении объём импорта из стран СНГ вырос на 637 млн 891 тыс. долларов США.