Azərbaycanda sahibkarlıq sahəsində aparılan yoxlamaların dayandırılmasının müddətinin 2027-ci il yanvarın 1-nə qədər uzadılması nəzərdə tutulur.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu, "Sahibkarlıq sahəsində aparılan yoxlamaların dayandırılması haqqında" qanunda dəyişiklik edilməsi haqqında qanun layihəsində öz əksini tapıb.
Sənəd Milli Məclisin İqtisadi siyasət, sənaye və sahibkarlıq komitəsinin bu gün keçirilən iclasında müzakirə olunub.
Qeyd edilib ki, ölkədə sahibkarlığın inkişafının stimullaşdırılması məqsədi ilə 2015-ci il noyabrın 1-dən yoxlamalar (qanunun 2.1-ci maddəsində göstərilən yoxlamalar istisna olmaqla) dayandırılıb. Təklif olunan qanun layihəsi həmin müddətin daha bir il uzadılmasını nəzərdə tutur.

В Азербайджане планируется продлить срок приостановки проверок в сфере предпринимательства до 1 января 2027 года.
Как сообщает Valyuta.az, это отражено в проекте закона о внесении изменений в закон «О приостановке проверок в сфере предпринимательства».
Документ был обсужден на сегодняшнем заседании Комитета Милли Меджлиса по экономической политике, промышленности и предпринимательству.
Отмечается, что в целях стимулирования развития предпринимательства в стране с 1 ноября 2015 года проверки (за исключением проверок, указанных в статье 2.1 закона) были приостановлены. Предлагаемый законопроект предусматривает продление данного срока еще на один год.