“Top Qapı" restoranı satışa çıxarılır
Bakının Xəzər rayonu, Mərdəkan qəsəbəsində yerləşən və hazırda fəaliyyət göstərən “Top Qapı" restoranı satışa çıxarılıb.
Valyuta.az xəbər verir ki, restoran “Mərdi-Məkan” yaşayış kompleksinin giriş hissəsində yerləşir.
Obyekt uzun müddətdir fəaliyyət göstərir və rəsmi icarə müqaviləsi əsasında istifadə olunur. Daşınmaz əmlakın ümumi torpaq sahəsi 27 sot, tikili sahəsi isə 1 800 kvadratmetr təşkil edir. Bildirilir ki, mövcud torpaq sahəsinin genişləndirilməsi imkanı da var.
Restoranın strukturuna 11 bağlı kabinet, 3 banket zalı və dəniz mənzərəli 2 açıq terras daxildir. Obyekt həm ictimai iaşə fəaliyyəti, həm də müxtəlif tədbirlərin təşkili üçün nəzərdə tutulub.
Qeyd edək ki, əmlak çıxarışla (kupça) təqdim olunur və özəl mülkiyyət statusuna malikdir. Restoran 2 milyon 650 min manata satışa təqdim edilib.

Ресторан «Топ Капы», расположенный в поселке Мардакян Хазарского района Баку и в настоящее время действующий, выставлен на продажу.
Как сообщает Valyuta.az, ресторан находится у входа в жилой комплекс «Мерди-Мекан».
Объект функционирует уже длительное время и используется на основании официального договора аренды. Общая площадь земельного участка составляет 27 соток, площадь застройки — 1 800 квадратных метров. Отмечается, что существует возможность расширения имеющегося земельного участка.
В структуру ресторана входят 11 закрытых кабинетов, 3 банкетных зала и 2 открытые террасы с видом на море. Объект предназначен как для осуществления деятельности в сфере общественного питания, так и для организации различных мероприятий.
Отметим, что недвижимость предоставляется с правоустанавливающими документами (купчей) и имеет статус частной собственности. Ресторан выставлен на продажу за 2 млн 650 тыс. манатов.