Hazırda Bakıda müşahidə edilən yağışlı hava şəraiti ilə əlaqədar olaraq Zığ dairəsi-Hava Limanı yolunda bəzi zolaqlar üzrə sürət həddi 20 km/saat endirilib.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu barədə Daxili İşlər Nazirliyinin Nəqliyyatı İntellektual İdarəetmə Mərkəzindən məlumat verilib.
Bununla bağlı Nəqliyyatı İntellektual İdarəetmə Mərkəzinin əməkdaşları tərəfindən məlumat-sürət tablolarında dəyişiklik edilib. Eyni zamanda bütün tablolarda “sürüşkən yol” işarəsi qoyulub. Sürücülərdən müəyyən olunan sürət həddinə əməl etmələri xahiş edilir.

В связи с дождливой погодой, наблюдаемой в настоящее время в Баку, скорость движения по некоторым полосам на дороге от Зыгского кольца до Аэропорта снижена до 20 км/ч.
Об этом сообщает Valyuta.az со ссылкой на Центр интеллектуального управления транспортом Министерства внутренних дел.
Сотрудниками Центра интеллектуального управления транспортом были внесены изменения в информационно-скоростные табло. Также на всех табло установлены знаки "скользкая дорога". Водителей просят соблюдать установленные ограничения скорости.