Prezident İlham Əliyevin Sərəncamı ilə Azərbaycan Respublikası Fövqəladə Hallar Nazirliyinin (FHN) əməkdaşlarına ali hərbi və ali xüsusi rütbələr verilib.
Ali rütbə alanlardan biri də polkovnik Seymur Taleh oğlu Qaraşovdur. Sərəncamla o, "general-mayor" ali hərbi rütbəsi ilə təltif edilib.
Valyuta.az Seymur Qaraşovun dosyesini təqdim edir:
Seymur Qaraşov Lənkəran Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı Taleh Qaraşovun oğludur.
O, daha əvvəl FHN-in Cənub Regional Mərkəzinin rəis müavini, Daxili Tədqiqat İdarəsinin rəis müavini, Kiçikhəcmli Gəmilərə Nəzarət və Sularda Xilasetmə Dövlət Xidmətinin rəis müavini vəzifələrində çalışıb.
S.Qaraşov 2023-cü il iyulun 19-da FHN-in Fövqəladə halların xəbərdar edilməsi və daxili təhlükəsizlik Baş İdarəsinin rəisi təyin edilib.

По указу Президента Ильхама Алиева сотрудникам Министерства по чрезвычайным ситуациям Азербайджанской Республики (МЧС) присвоены высшие воинские и высшие специальные звания.
Одним из тех, кто получил высшее звание, стал полковник Сеймур Талех оглы Карашов. Указом ему присвоено высшее воинское звание «генерал-майор».
Valyuta.az представляет досье Сеймура Карашова:
Сеймур Карашов является сыном главы Исполнительной власти города Лянкяран Талеха Карашова.
Ранее он занимал должности заместителя начальника Южного регионального центра МЧС, заместителя начальника Управления внутренних расследований, заместителя начальника Государственной службы по надзору за малыми судами и спасению на воде.
С. Карашов 19 июля 2023 года назначен начальником Главного управления оповещения о чрезвычайных ситуациях и внутренней безопасности МЧС.
Все новостиМинистерство экономики Азербайджана запускает масштабный тендер на поддержку системы АВИС