“Diler İnşaat” Ağdamda 32 milyon manatlıq bərpa işləri görəcək
“Ağdam, Füzuli və Xocavənd rayonlarında bərpa, tikinti və idarəetmə xidməti” publik hüquqi şəxsi “Diler İnşaat” Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti ilə müqavilə imzalayıb.
Valyuta.az xəbər verir ki, satınalma çərçivəsində Ağdam şəhərində yerləşən 5 nömrəli yaşayış massivində yaşayış və qeyri-yaşayış binalarının daxili kommunikasiya xətlərinin çəkilişi və avadanlıqların quraşdırılması nəzərdə tutulur.
Bu məqsədlə 31 milyon 934 min 173 manat 84 qəpik məbləğində vəsait ayrılıb.
“Diler İnşaat” QSC-nin qanuni təmsilçisi Süleymanov Elxan Füzuli oğludur. Şirkət 28 oktyabr 2016-cı il tarixində dövlət qeydiyyatına alınıb. Nizamnamə kapitalı isə 2010 manat təşkil edir.

В Агдаме заключен контракт на внутренние коммуникации жилого массива
Публичное юридическое лицо «Восстановление, строительство и эксплуатационные услуги в районах Агдам, Физули и Ходжавенд» заключило контракт с Закрытым Акционерным Обществом «Дилер Иншaat».
Как сообщает Valyuta.az, в рамках закупки предусмотрено проведение внутренних коммуникационных сетей и установка оборудования в жилых и нежилых зданиях 5-го жилого массива, расположенного в городе Агдам.
На эти цели выделено финансирование в размере 31 миллиона 934 тысяч 173 маната 84 гяпа.
Законным представителем ЗАО «Дилер Иншaat» является Эльхан Фузули оглу Сулейманов. Компания была зарегистрирована 28 октября 2016 года. Уставный капитал составляет 2010 манатов.