Aqibət Məmmədovun şirkəti daha 1,5 milyonluq tender qazandı
Bir neçə gün əvvəl Gəncə Şəhər Mənzil-Kommunal Təsərrüfatı İstehsalat Birliyinin (MKTİB) 1,5 milyonluq tenderinin qalibi seçilən "Gəncə Körpü Tikinti-2” ASC daha bir iriməbləğli satınalma müsabiqəinin qalibi olub.
Valyuta.az "Qaynarinfo"ya istinadən xəbər verir ki, söhbət Şəmkir Rayon İcra Hakimiyyəti Başçısının Şəmkir şəhəri üzrə Nümayəndəliyinin  Şəmkir şəhərində avtomobil yollarının təmiri işlərinin satın alınması ilə bağlı keçirilən tenderdən gedir. Bu tender üzrə satınalma predmeti 1 531 093,87 manata başa gələcək.
"Gəncə Körpü Tikinti-2" ASC 16 oktyabr 2024-cü ildə qeydiyyata alınıb. Nizamnamə kapitalı 143 104 manatdır. Hüquqi ünvanı Bakı şəhəri Nərimanov Rayonu, Əhməd bəy Ağaoğlu küçəsi, ev 10A-da yerləşir. Şirkətin qanuni təmsilçisi Zeynallı Məhərrəm Aslan oğludur.
Şirkətin tikinti maqnatı kimi tanınan iş adamı Aqibət Məmmədova məxsus olduğu bildirilir. Buna səbəb Aqibət Məmmədovun "Gəncə Körpü Tikinti-2” ASC-nin Direktorlar Şurasının sədri olmasıdır.

Несколько дней назад компания "Gəncə Körpü Tikinti-2” АО, ставшая победителем тендера на сумму 1,5 миллиона от Гянджинского городского производственного жилищно-коммунального объединения (МЖКО), также выиграла еще один крупный конкурс на закупки.
По информации Valyuta.az со ссылкой на "Qaynarinfo", речь идет о тендере, проведенном Представительством главы Шамкирского районного исполнительного комитета по городу Шамкир на закупку работ по ремонту автомобильных дорог в городе Шамкир. Предмет закупки по этому тендеру обойдется в 1 531 093,87 манатов.
АО "Gəncə Körpü Tikinti-2" было зарегистрировано 16 октября 2024 года. Уставной капитал составляет 143 104 маната. Юридический адрес: город Баку, Наримановский район, улица Ахмед бей Агаоглу, дом 10А. Законным представителем компании является Зейналы Махаррем Аслан оглы.
Сообщается, что компания принадлежит бизнесмену Агибету Мамедову, известному как строительный магнат. Это обусловлено тем, что Агибет Мамедов является председателем Совета директоров АО "Gəncə Körpü Tikinti-2”.