Əmanətlər vətəndaşların vəsaitlərini təhlükəsiz şəkildə dəyərləndirməsi və əlavə gəlir əldə etməsi üçün ən çox seçilən maliyyə alətlərindən biridir.
"Ziraat Bank Azərbaycan" da müştərilərinə manat, ABŞ dolları və avro ilə müddətli əmanət yerləşdirmək imkanı təqdim edir. Bankda müddətli əmanətlər üzrə minimum məbləğ 1 000 AZN, USD və ya EUR təşkil edir.
Eyni zamanda, faiz gəlirlərinin ödənişi müştərinin seçiminə uyğun olaraq aylıq, 3 aylıq və ya əmanət müddətinin sonunda həyata keçirilə bilər.
Valyuta.az aşağıdakı cədvəldə Ziraat Bank Azərbaycanın müddətli əmanətləri üzrə aylıq faiz ödənişi şərtlərini təqdim edir:

Вклады остаются одним из самых популярных финансовых инструментов, позволяющих гражданам безопасно размещать свои средства и получать дополнительный доход.
«Ziraat Bank Azərbaycan» также предоставляет клиентам возможность размещать срочные вклады в азербайджанских манатах, долларах США и евро. Минимальная сумма срочного вклада в банке составляет 1 000 AZN, USD или EUR.
При этом выплата процентного дохода может осуществляться ежемесячно, ежеквартально либо по окончании срока вклада — в зависимости от выбора клиента.
Valyuta.az представляет условия по срочным вкладам Ziraat Bank Azərbaycan с ежемесячной выплатой процентов в следующей таблице: