“Hepsiburada” şirkəti, baş direktor Nilhan Önal Gökçetekinin 1 iyul 2026-cı ildə vəzifəsindən ayrılacağını açıqlayıb.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu qərarla birlikdə şirkət rəhbərliyində dəyişiklik prosesinə start verilib.
Şirkətdən verilən açıqlamada qeyd olunub ki, son illər ərzində maliyyə intizamının gücləndirilməsi və iş modelinin möhkəmləndirilməsi prioritet olub. Bu mərhələnin tamamlanmasından sonra, rəhbərlik və CEO vəzifə dəyişikliyinin vaxtı ilə bağlı ortaq razılığa gəlib. Bildirilib ki, təhvil-təslim prosesi şirkətin fəaliyyətində heç bir fasilə olmadan mərhələli şəkildə həyata keçiriləcək.
“Hepsiburada”nın İdarə Heyətinin sədri Mixeil Lomtadze, Gökçetekinin rəhbərliyi dövründə şirkətin maliyyə strukturunu gücləndirdiyini və uzunmüddətli strategiyanın tətbiqi imkanlarını artırdığını vurğulayıb. O, növbəti CEO-nun şirkət daxilində yetişən rəhbərlər arasından seçiləcəyini bildirib.
Nilhan Önal Gökçetekin isə keçid dövründə rəhbərlik komandası ilə sıx əməkdaşlığı davam etdirəcəyini açıqlayıb. O, təhvil prosesi tamamlandıqdan sonra yeni bir karyera mərhələsinə hazırlaşacağını qeyd edib. Şirkət, rəhbərlikdəki dəyişikliklərlə bağlı yeniliklərin yaxın dövrdə ictimaiyyət və maraqlı tərəflərlə paylaşılacağını bəyan edib.
Xatırladaq ki, Nilhan Önal Gökçetekin “Amazon” və “Procter & Gamble” da daxil olmaqla bir sıra “Fortune 500” şirkətlərində pərakəndə satış, sürətli istehlak malları, istehlak elektronikası və konsaltinq sahələrində təcrübəyə malikdir.
Mixail Lomtadze həm də Azərbaycanın populyar internet layihələrindən 4-nün – “turbo.az”, “tap.az”, “boss.az” və “bina.az”ın sahibidir.
Məlumat üçün bildirək ki, Gürcüstan vətəndaşı olan 50 yaşlı Mixail Lomtadze Qazaxıstanın ən böyük şirkətlərindən olan “Kaspi.kz”nin əsas səhmdarlarından biridir. Mixail Lomtadze eyni zamanda Qazaxıstanın ən böyük banklarından biri olan “Kaspi Bank”ın 23%-lik səhminə nəzarət edir.
Mətbuatın yazdığına görə Mixail Lomtadze “Kaspi Bank”ın səhmlərini Nusultan Nazarbayevin hazırda həbsdə olan qardaşı oğlu Kayrat Satıbaldıulından alıb.

Владелец Tap.az объявил о смене CEO Hepsiburada
Компания Hepsiburada объявила, что генеральный директор Нилхан Онал Гёкчетекен покинет свой пост 1 июля 2026 года.
Как сообщает Valyuta.az, вместе с этим решением в компании запущен процесс изменений в высшем руководстве.
В заявлении компании отмечается, что в последние годы приоритетами были укрепление финансовой дисциплины и совершенствование бизнес-модели. После завершения данного этапа руководство и CEO пришли к взаимному согласию относительно сроков смены генерального директора. Подчёркивается, что процесс передачи полномочий будет осуществляться поэтапно и без каких-либо перерывов в деятельности компании.
Председатель совета директоров Hepsiburada Михаил Ломтадзе отметил, что в период руководства Гёкчетекен компания укрепила свою финансовую структуру и расширила возможности реализации долгосрочной стратегии. Он также сообщил, что следующий CEO будет выбран из числа управленцев, выросших внутри компании.
В свою очередь Нилхан Онал Гёкчетекен заявила, что в переходный период продолжит тесное сотрудничество с управленческой командой. После завершения процесса передачи дел она планирует начать новый этап своей карьеры. Компания пообещала в ближайшее время проинформировать общественность и заинтересованные стороны о дальнейших изменениях в руководстве.
Напомним, что Нилхан Онал Гёкчетекен имеет опыт работы в ряде компаний из списка Fortune 500, включая Amazon и Procter & Gamble, в сферах розничной торговли, FMCG, потребительской электроники и консалтинга.
Михаил Ломтадзе также является владельцем четырёх популярных интернет-проектов в Азербайджане — turbo.az, tap.az, boss.az и bina.az.
Для справки: 50-летний Михаил Ломтадзе, являющийся гражданином Грузии, входит в число основных акционеров одной из крупнейших компаний Казахстана — Kaspi.kz. Он также контролирует 23% акций одного из крупнейших банков страны — Kaspi Bank.
По данным прессы, Михаил Ломтадзе приобрёл акции Kaspi Bank у Кайрата Сатыбалдыулы — племянника бывшего президента Казахстана Нурсултан Назарбаев, который в настоящее время находится под стражей.