Azərbaycanın premium daşınmaz əmlak layihələrindən biri hesab olunan "Sea Breeze" ekosisteminin tərkibində yer alan “Porta Caspia” layihəsinə marketinq direktoru təyin olunub.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu vəzifə Şahin Cəfərzadəyə həvalə olunub.
Rəqəmsal marketinq və strateji kommunikasiyalar sahəsində uzunmüddətli təcrübəyə malik olan Ş.Cəfərzadə daha əvvəl “Filtrex.az”, “TAİS-İKF” MMC (RS-Horeca, RS-Cleaning, RPC, RS-Household, ShirinPay), “Wentto Electronics” və “Art City” Reklam Şirkəti kimi yerli və beynəlxalq şirkətlərin marketinq və rəqəmsal inkişaf proseslərinə rəhbərlik edib.
O, həmçinin müxtəlif dövlət əhəmiyyətli layihələrdə icraçı və koordinator kimi fəaliyyət göstərərək strateji idarəetmə sahəsində təcrübə qazanıb.
Qeyd edək ki, Ş.Cəfərzadənin fəaliyyəti “Google Ads”, “Meta” platformaları, SEO/SEM optimizasiyası, məlumat əsaslı analitika (data-driven analytics), brend idarəçiliyi və süni intellekt əsaslı marketinq həllərinin tətbiqini əhatə edir.
Ş.Cəfərzadənin marketinq fəaliyyətini həyata keçirəcəyi "Porta Caspia" layihəsi Xəzər dənizi sahilində, "Sea Breeze" ərazisində inşa edilən premium yaşayış layihəsidir. Layihə müasir memarlıq üslubunda tikilmiş yaşayış binalarını, müxtəlif mənzil planlarını, qapalı parkinqi, 24/7 mühafizə sistemini və sakinlər üçün nəzərdə tutulmuş istirahət zonalarını əhatə edir.

Директор по маркетингу назначен в проект Porta Caspia, входящий в экосистему Sea Breeze, которая считается одним из премиальных проектов в сфере недвижимости Азербайджана.
Как сообщает Valyuta.az, эта должность поручена Шахину Джафарзаде.
Обладающий многолетним опытом в сфере цифрового маркетинга и стратегических коммуникаций, Ш. Джафарзаде ранее руководил процессами маркетинга и цифрового развития в таких местных и международных компаниях, как Filtrex.az, ООО TAİS-İKF (RS-Horeca, RS-Cleaning, RPC, RS-Household, ShirinPay), Wentto Electronics и рекламная компания Art City.
Он также работал в качестве исполнителя и координатора в различных проектах государственного значения, приобретя опыт в области стратегического управления.
Отметим, что профессиональная деятельность Ш. Джафарзаде охватывает Google Ads, платформы Meta, SEO/SEM-оптимизацию, аналитику на основе данных, управление брендом и внедрение маркетинговых решений на базе искусственного интеллекта.
Проект Porta Caspia, маркетинговое направление которого будет курировать Ш. Джафарзаде, представляет собой премиальный жилой комплекс, строящийся на побережье Каспийского моря на территории Sea Breeze.
Проект включает жилые здания в современном архитектурном стиле, различные варианты планировки квартир, крытый паркинг, круглосуточную систему охраны и зоны отдыха для жителей.