Neftçala Dövlət Aqrar İnkişaf Mərkəzinin baş məsləhətçisi Nuruş Həsənliyə töhmət verilib.
Valyuta.az "Qaynarinfo"ya istinadən xəbər verir ki, Nuruş Həsənli barədə tədbir görülməsi vətəndaşların şikayəti əsasında baş tutub.
Məlumatda iddia edilir ki, bir neçə vətəndaş müxtəlif dövlət qurumlarına, o cümlədə Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinə Nuruş Həsənli barəsində şikayət edib.
Həmin şikayətlər araşdırıldıqdan sonra baş məsələhətçi barədə nüvafiq tədbir görülüb.
Bu barədə Kənd Təsərrüfatı Nazirliyindən vətəndaşlardan birinə ünvanlanan cavab məktubunda qeyd edilib. Nazirliyin məktubunda yazılıb ki, vəzifə səlahiyyətlərinin icrası zamanı yol verdiyi nöqsanlarla bağlı Nuruş Həsənli barəsində qanunvericliyin tələblərinə uyğun olaraq müvqafiq tədbirlər görülüb.

Главному советнику Государственного аграрного центра Нефтчалы Нурушу Гасанли объявлено выговор.
Valyuta.az со ссылкой на «Qaynarinfo» сообщает, что меры в отношении Нуруша Гасанли были приняты по жалобам граждан.
По имеющейся информации, несколько граждан направили жалобы на Нуруша Гасанли в различные государственные органы, в том числе в Министерство сельского хозяйства.
После рассмотрения этих жалоб в отношении главного советника были приняты соответствующие меры.
Об этом говорится в ответном письме Министерства сельского хозяйства, направленном одному из граждан. В письме министерства указано, что в связи с допущенными нарушениями при исполнении служебных обязанностей в отношении Нуруша Гасанли были предприняты соответствующие меры в соответствии с законодательством.