Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev fevralın 13-də Münxendə İraq Kürdüstan Regionunun başçısı Neçirvan Bərzani ilə görüşüb.
Valyuta.az xəbər verir ki, söhbət zamanı Neçirvan Bərzaninin Azərbaycana səfərləri, həmçinin Prezidenti İlham Əliyevlə görüşləri məmnunluqla xatırlanaraq, bütün bunların əməkdaşlığın perspektivlərinin müzakirəsi baxımından yaxşı imkan yaratdığı bildirildi.
Azərbaycan Prezidenti və İraq Kürdüstan Regionunun başçısı iqtisadi, ticari, mədəni, humanitar sahələrdə əlaqələrin inkişafı ilə bağlı fikir mübadiləsi apardılar, qarşılıqlı maraq doğuran məsələləri müzakirə etdilər.
Dövlət başçısı Neçirvan Bərzanini Azərbaycana səfərə dəvət edib. İraq Kürdüstan Regionunun başçısı dəvəti məmnunluqla qəbul edib.

Президент Азербайджана Ильхам Алиев 13 февраля в Мюнхене встретился с главой Курдского региона Ирака Нечирван Барзани.
Как сообщает Valyuta.az, в ходе беседы с удовлетворением были отмечены визиты Нечирвана Барзани в Азербайджан, а также его встречи с Президентом Ильхамом Алиевым. Было подчеркнуто, что эти контакты создают хорошие возможности для обсуждения перспектив сотрудничества.
Президент Азербайджана и глава Курдского региона Ирака обменялись мнениями по вопросам развития связей в экономической, торговой, культурной и гуманитарной сферах, а также обсудили темы, представляющие взаимный интерес.
Глава государства пригласил Нечирвана Барзани посетить Азербайджан. Руководитель Курдского региона Ирака с удовлетворением принял приглашение.