Naxçıvana yeni Baş nazir təyin olundu
Belə ki, Azərbaycan Prezidentinin təqdimatı əsasında Cabbar Musayev MR-in yeni Baş naziri təyin olunub.
Qeyd edək ki, C.Musayev 1981-ci il yanvar ayının 10-da Naxçıvan şəhərində anadan olub. Ankara şəhərində ali təhsil alıb, 2007-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Maliyyə kredit ixtisası üzrə magistr pilləsini fərqlənmə diplomu ilə bitirib. İqtisad üzrə fəlsəfə doktorudur. 2004-2013-cü illərdə Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyində böyük məsləhətçi, sektor müdiri vəzifələrində işləyib, 2013-2016-cı illərdə Azərbaycan Prezidentinin müvafiq sərəncamı ilə yaradılmış Yüksək Texnologiyalar Parkı MMC-nin direktor müavini vəzifəsində çalışıb.
2016-cı ilin aprel ayının 18-dən Dövlət Statistika Komitəsinin aparat rəhbəri vəzifəsinə təyin edilib.
Dövlət qulluğunun müşaviridir. Azərbaycan Prezidentinin 2021-ci il 23 iyun tarixli Sərəncamı ilə "Dövlət qulluğunda fərqlənməyə görə" medalı ilə təltif edilib. 4 noyabr 2024-cü il tarixində ölkə başçısının sərəncamı ilə Naxçıvan Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı təyin edilib.

В Нахчыванской Автономной Республике назначен новый премьер-министр.
Согласно представлению Президент Азербайджана, новым премьер-министром Нахчыванской АР назначен Джаббар Мусаев.
Отметим, что Джаббар Мусаев родился 10 января 1981 года в городе Нахчыван. Высшее образование получил в Анкаре, в 2007 году с отличием окончил магистратуру Азербайджанского государственного экономического университета по специальности «Финансы и кредит». Является доктором философии по экономике.
В 2004–2013 годах работал в Министерстве связи и высоких технологий на должностях старшего советника и заведующего сектором. В 2013–2016 годах занимал должность заместителя директора ООО «Парк высоких технологий», созданного соответствующим распоряжением Президента Азербайджана.
С 18 апреля 2016 года был назначен руководителем аппарата Государственного комитета статистики.
Имеет классный чин советника государственной службы. Указом Президента Азербайджана от 23 июня 2021 года награжден медалью «За отличие на государственной службе». 4 ноября 2024 года распоряжением главы государства был назначен главой Исполнительной власти города Нахчыван.