“Mpay” 60 min manat cərimələnib
Valyuta.az xəbər verir ki, Mərkəzi Bankı tərəfindən 2025-ci il 3 fevral - 30 aprel tarixləri arasında “Mpay” MMC-də aparılan yerində yoxlama zamanı cinayət yolu ilə əldə edilmiş əmlakın leqallaşdırılması və terrorçuluğun maliyyələşdirilməsinə qarşı mübarizə qanunvericiliyinin bir sıra tələblərinin pozulduğu müəyyən edilib.
Aşkar edilmiş pozuntularla əlaqədar olaraq, “Mpay” MMC İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 598.1.1, 598.1.2 və 598.1.6-cı maddələrinin tələblərinə uyğun şəkildə hüquqi şəxs qismində 50 000 manat, təşkilatın vəzifəli şəxsi isə 10 000 manat məbləğində cərimələnib.

ООО «Mpay», а также его должностное лицо привлечены к административной ответственности.
Как сообщает Valyuta.az, в ходе выездной проверки, проведенной Центральный банк Азербайджана в ООО Mpay в период с 3 февраля по 30 апреля 2025 года, были выявлены нарушения ряда требований законодательства в сфере противодействия легализации имущества, полученного преступным путем, и финансированию терроризма.
В связи с выявленными нарушениями ООО «Mpay» в качестве юридического лица было оштрафовано на 50 000 манатов в соответствии со статьями 598.1.1, 598.1.2 и 598.1.6 Кодекса об административных правонарушениях. Должностное лицо организации также привлечено к ответственности и оштрафовано на сумму 10 000 манатов.