Borcu olan şirkət tender uddu
Azərbaycan Respublikasının Ekologiya Və Təbii Sərvətlər Nazirliyi Yanında Dövlət Ekoloji Təhlükəsizlik Xidmətinin elan etdiyi tenderin qalibi məlum olub.
Valyuta.az xəbər verir ki, tenderin qalibi “AZƏRMAŞ PARK” MMC olub.
Belə ki, qalib şirkət nəqliyyat vasitələrinin satın alınmasını həyata keçirəcək.
Lakin rəsmi mənbələrdə “AZƏRMAŞ PARK” MMC-nin 163 min 743.67 manat vergi borcu olduğu göstərilir.
Onu da bildirək ki, vergi borcu olan şirkətlərin tenderdə iştirakı “Dövlət Satınalmaları haqqında” Qanunun 23.3.5.1-ci maddəsinin tələblərinə görə mümkün deyil.
Qeyd edək ki, qalib şirkətə sözügedən layihənin həyata keçirilməsi müqabilində 355 min 500 manat ödəniləcək.
Lakin bu tenderin ehtimal olunan qiyməti 358 min 750 manatdır.
Xatırladaq ki, qalib şirkət “AZƏRMAŞ PARK” MMC-nin nizamnamə kapitalı 100 manatdır. Qanuni təmsilçisi isə Hüseynov Anar Adil oğludur.
“AZƏRMAŞ PARK” MMC 6 avqust 2016-cı il tarixində Azərbaycanda yaradılmış avtomobil istehsalının təşkili üzrə müəssisədir.

Стало известно имя победителя тендера, объявленного Государственной службой экологической безопасности при Министерстве экологии и природных ресурсов Азербайджанской Республики.
Как сообщает Valyuta.az, победителем тендера признано ООО «AZƏRMAŞ PARK».
Согласно условиям тендера, компания-победитель осуществит закупку транспортных средств.
Вместе с тем в официальных источниках указано, что у ООО «AZƏRMAŞ PARK» имеется налоговая задолженность в размере 163 743,67 маната. При этом участие компаний с налоговой задолженностью в тендерах не допускается в соответствии с требованиями статьи 23.3.5.1 Закона «О государственных закупках».
Отметим, что за реализацию данного проекта компании-победителю будет выплачено 355 500 манатов, тогда как предполагаемая стоимость тендера составляет 358 750 манатов.
Напомним, уставный капитал ООО «AZƏRMAŞ PARK» составляет 100 манатов. Законным представителем компании является Гусейнов Анар Адиль оглы.
ООО «AZƏRMAŞ PARK» было зарегистрировано в Азербайджане 6 августа 2016 года как предприятие по организации производства автомобилей.