2026-cı ilin yanvar ayında “Assists Finance İnvestisiya Şirkəti”nin daxili birjadakı dövriyyəsi 149 əqd üzrə 802 milyon 688 min 374 manat təşkil edib.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu göstərici 2025-ci ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 26% və ya 281 milyon 698 min 329 manat azdır.
Ötən ilin yanvarında şirkətin Bakı Fond Birjasındakı dövriyyəsi 399 əqd üzrə 1 milyard 84 milyon 386 min 703 manat olmuşdu.
2026-cı ilin yanvar ayı üzrə bir əqdin orta dəyəri 5 milyon 387 min 795 manat təşkil edib. Bu, əvvəlki illə müqayisədə 2 milyon 670 min manat və ya 98,3% çoxdur. Müvafiq dövrdə bu rəqəm 2 milyon 717 min 508 manat olub.
Hesabat dövründə “Assists Finance” tərəfindən səhm dövriyyəsi həyata keçirilməyib. Ümumi dövriyyənin 776 milyon 9 min manatı repo əməliyyatlarının, 459 min manatı dövlət istiqrazlarının, 53 manatı korporativ istiqrazların, 26 milyon 165 min manatı isə Mərkəzi Bankın notlarının payına düşüb.

В январе 2026 года внутренний биржевой оборот Assist Finance Investment Company составил 802 млн 688 тыс. 374 маната по 149 сделкам.
Как сообщает Valyuta.az, данный показатель на 26%, или на 281 млн 698 тыс. 329 манатов, ниже по сравнению с аналогичным периодом 2025 года.
В январе прошлого года оборот компании на Бакинская фондовая биржа составлял 1 млрд 84 млн 386 тыс. 703 маната по 399 сделкам.
В январе 2026 года средняя стоимость одной сделки достигла 5 млн 387 тыс. 795 манатов, что на 2 млн 670 тыс. манатов, или на 98,3%, больше по сравнению с предыдущим годом. За аналогичный период прошлого года этот показатель составлял 2 млн 717 тыс. 508 манатов.
В отчетном периоде Assist Finance не осуществляла операций с акциями. Из общего объема оборота 776 млн 9 тыс. манатов пришлось на репо-операции, 459 тыс. манатов — на государственные облигации, 53 маната — на корпоративные облигации, а 26 млн 165 тыс. манатов — на ноты Центральный банк Азербайджана.