Xəbər verdiyimiz kimi, Naxçıvan Muxtar Respublikasında yeni Baş nazir təyin olunub. Yeni baş nazir Cabbar Hafiz oğlu Musayevdir.
Valyuta.az Baş nazirin tərcümeyi-halını təqdim edir:
Cabbar Hafiz oğlu Musayev 1981-ci il yanvar ayının 10-da Naxçıvan şəhərində anadan olub.
Türkiyə Respublikasının Ankara şəhərində ali təhsil alıb, 2007-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin maliyyə kredit ixtisası üzrə magistr pilləsini fərqlənmə diplomu ilə bitirib. İqtisad üzrə fəlsəfə doktorudur.
2004-2013-cü illərdə Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyində böyük məsləhətçi, sektor müdiri vəzifələrində işləyib.
2013-2016-cı illərdə Azərbaycan Prezidentinin müvafiq sərəncamı ilə yaradılmış Yüksək Texnologiyalar Parkı MMC-nin direktor müavini vəzifəsində çalışıb.
2016-2024-cü illərdə Dövlət Statistika Komitəsinin Aparat rəhbəri olub.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin 4 noyabr 2024-cü il tarixli sərəncamı ilə Naxçıvan Muxtar Respublikası Naxçıvan Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı təyin edilib.
Naxçıvan MR Ali Məclisinin 9 fevral 2026-cı il tarixli qərarı ilə Baş nazir təyin edilib.
Dövlət qulluğunun müşaviridir. Azərbaycan Prezidentinin 2021-ci il 23 iyun tarixli Sərəncamı ilə “Dövlət qulluğunda fərqlənməyə görə” medalı ilə təltif edilib.

Как сообщалось ранее, в Нахчыванской Автономной Республике назначен новый премьер-министр. Этот пост занял Джаббар Хафиз оглы Мусаев.
Valyuta.az представляет досье нового премьер-министра.
Джаббар Хафиз оглы Мусаев родился 10 января 1981 года в городе Нахчыван.
Высшее образование получил в Анкаре (Турецкая Республика). В 2007 году с отличием окончил магистратуру Азербайджанский государственный экономический университет по специальности «Финансы и кредит». Является доктором философии по экономике.
В 2004–2013 годах работал в Министерство связи и высоких технологий Азербайджана, где занимал должности старшего советника и заведующего сектором.
В 2013–2016 годах был заместителем директора ООО Парк высоких технологий, созданного на основании соответствующего распоряжения Президента Азербайджана.
В 2016–2024 годах занимал должность руководителя аппарата Государственный комитет статистики Азербайджана.
Распоряжением Ильхам Алиев от 4 ноября 2024 года был назначен главой Исполнительной власти города Нахчыван Нахчыванской Автономной Республики.
Решением Верховный Меджлис Нахчыванской АР от 9 февраля 2026 года назначен премьер-министром Нахчыванской Автономной Республики.
Имеет классный чин советника государственной службы. Указом Президента Азербайджана от 23 июня 2021 года награжден медалью «За отличие на государственной службе».