Müşavir şirkətə direktor təyin edildi
Prezidentin sərəncamı ilə Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan “İstehlak Mallarının Ekspertizası Mərkəzi” MMC-ə yeni direktor təyin edilib.
Valyuta.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, təyin olunan şəxs Xəlilov Emil Vahid oğludur.
O, bu vəzifəsinə qədər,  “Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyi” PHŞ-nin İnnovasiya və Təchizat Mərkəzinin Hüquq, İnsan resursları və Sənədlərlə iş departamentinin rəhbəri vəzifəsində çalışıb.
Bundan başqa E.Xəlilov 2008-2020-ci illərdə ölkənin müxtəlif banklarında baş hüquqşünas, şöbə müdiri və departament direktoru vəzifələrini icra edib. 2020-2022-ci illərdə Azərbaycan Respublikasının Elm və Təhsil Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyinin İdarə Heyətinin üzvü vəzifəsində çalışıb. 2022-2023-cü illərdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin Elektron Hökümətin İnkişafı Mərkəzinin Hüquq və sənədlərlə iş departamentinin rəhbəri vəzifəsində fəaliyyət göstərib. 2023-2024-cü illərdə “Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyi” PHŞ-nin (TƏBİB) İcraçı direktorunun müşaviri vəzifəsində çalışıb.

Назначен новый директор Центра экспертизы потребительских товаров
В ООО «Центр экспертизы потребительских товаров», подведомственном Государственному агентству по антимонопольному контролю и надзору за потребительским рынком, назначен новый директор.
Как стало известно Valyuta.az, на эту должность назначен Эмиль Халилов.
До своего назначения он занимал должность руководителя департамента по правовым вопросам, управлению человеческими ресурсами и работе с документами Инновационного и снабженческого центра Объединение по управлению медицинскими территориальными подразделениями (TƏBİB).
Кроме того, Э. Халилов в 2008–2020 годах работал в различных банках страны на должностях главного юрисконсульта, начальника отдела и директора департамента. В 2020–2022 годах он занимал пост члена Правления Агентства по обеспечению качества в образовании, действующего при Министерстве науки и образования Азербайджанской Республики. В 2022–2023 годах возглавлял департамент по правовым вопросам и работе с документами Центра развития электронного правительства при Государственном агентстве по обслуживанию граждан и социальным инновациям при Президенте Азербайджанской Республики. В 2023–2024 годах работал советником исполнительного директора TƏBİB.