Kiçik və Orta Biznes Agentliyi (KOBİA) startaplara xüsusi dəstək mexanizmi ilə bu günədək 130 startapa 2 milyon 500 min manat qrant ayırıb.
Valyuta.az "Report"a istinadən xəbər verir ki, bunu Agentliyin İdarə heyəti sədrinin müşaviri Zaur Qardaşov "MyLift" platformasının rəsmi təqdimat mərasimi zamanı deyib.
O bildirib ki, bu tədbir kiçik startap layihələrinin inkişafının göstəricisidir:
"Növbəti onillikdə bizim startap ekosistemimiz daha da inkişaf edəcək. Həmin layihələrin 3 ilədək vergilərdən azad edilməsi də göstərir ki, bu sahəyə maraq olduqca genişdir. Startaplara dəstək bizim işimizdir".

Агентство по развитию малого и среднего бизнеса (KOBİA) в рамках специального механизма поддержки стартапов на сегодняшний день выделило 130 стартап-проектам гранты на общую сумму 2 млн 500 тыс. манатов.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на Report, об этом заявил советник председателя правления Агентства Заур Гардашов в ходе официальной презентации платформы MyLift.
По его словам, данное мероприятие является наглядным показателем развития небольших стартап-проектов.
«В ближайшее десятилетие наша стартап-экосистема будет развиваться еще активнее. Освобождение этих проектов от налогов сроком до трех лет также свидетельствует о высоком интересе к данной сфере. Поддержка стартапов — это наша работа», — подчеркнул он.