8 iyun 2026-cı il tarixində Bakcell baş icraçı direktor vəzifəsinə yeni təyinatla bağlı rəsmi məlumat yayıb. Telekommunikasiya sahəsində 35 ildən artıq beynəlxalq təcrübəyə sahib Qunnar Panke şirkətin baş icraçı direktoru vəzifəsinə təyin olunub.
Qunnar Panke telekommunikasiya sektorunda müştəriyönümlü biznes transformasiyası, strateji inkişaf və dayanıqlı artım istiqamətlərində geniş təcrübəyə malikdir. O, Azərbaycan, Almaniya, Fransa, Rumıniya və digər ölkələrin aparıcı telekommunikasiya şirkətlərində müxtəlif rəhbər vəzifələrdə çalışıb.
Qunnar Panke Fransanın Poitiers Universitetində strateji idarəetmə üzrə fəlsəfə doktoru (PhD) dərəcəsinə, həmçinin ENSPTT Universitetinin MBA dərəcəsinə sahibdir. Bundan əlavə, o, INSEAD (Fransa), Oksford Universiteti (İngiltərə), London Biznes Məktəbi (İngiltərə), IE (Madrid), ESMT (Almaniya) və Darden Biznes Məktəbi (ABŞ) kimi dünyanın nüfuzlu ali təhsil müəssisələrində rəhbərlik proqramlarını uğurla tamamlayıb.
“Ölkənin rəqəmsal inkişafında mühüm rol oynayan Bakcell-ə təyinatım mənim üçün böyük məsuliyyət və şərəfdir. Məqsədim innovasiya, süni intellekt və müştəriyönümlü həllər vasitəsilə abunəçilərimiz üçün daha çox dəyər yaratmaqla, Bakcell-in telekommunikasiya sektorundakı mövqeyini daha da gücləndirmək və ölkənin rəqəmsal inkişafında strateji rolunu genişləndirməkdir”, – deyə Qunnar Panke vurğulayıb.
Yeni təyinat Bakcell-in müştəriyönümlü innovasiya, süni intellekt və rəqəmsal xidmətlər istiqamətində uzunmüddətli strateji prioritetlərinin daha da sürətləndirilməsinə təkan verəcək. Qunnar Pankenin rəhbərliyi ilə şirkət müştəri təcrübəsinin daha da təkmilləşdirilməsi və süni intellekt əsaslı həllərin tətbiqinin genişləndirilməsi istiqamətində fəaliyyətini davam etdirəcək.
Bakcell haqqında
Bakcell Azərbaycanın ilk və ən böyük özəl telekommunikasiya şirkətidir. Hazırda şirkət üç milyondan çox müştərini yüksəkkeyfiyyətli və sürətli telekommunikasiya xidmətləri ilə təmin edir. Ölkə iqtisadiyyatının qeyri-neft sektorunun ən böyük investorlarından biri olan Bakcell süni intellekt əsaslı innovativ həllərlə Azərbaycanın dayanıqlı inkişafına töhfə verir.
Bakcell müxtəlif ölkələrdə və sahələrdə fəaliyyət göstərən NEQSOL Holding beynəlxalq şirkətlər qrupunun tərkibində olan Azerconnect Group-a daxildir.

8 июня 2026 года Bakcell распространила официальную информацию о новом назначении на должность главного исполнительного директора. Главным исполнительным директором компании назначен Гуннар Панке, обладающий более чем 35-летним международным опытом в сфере телекоммуникаций.
Гуннар Панке имеет обширный опыт в области клиентоориентированной бизнес-трансформации, стратегического развития и устойчивого роста в телекоммуникационном секторе. Он занимал различные руководящие должности в ведущих телекоммуникационных компаниях Азербайджана, Германии, Франции, Румынии и других стран.
Гуннар Панке имеет степень доктора философии (PhD) в области стратегического управления Университета Пуатье во Франции, а также степень MBA Университета ENSPTT. Кроме того, он успешно прошел руководящие программы в таких престижных высших учебных заведениях мира, как INSEAD (Франция), Оксфордский университет (Великобритания), Лондонская школа бизнеса (Великобритания), IE (Мадрид), ESMT (Германия) и Darden School of Business (США).
«Назначение в Bakcell, играющую важную роль в цифровом развитии страны, является для меня большой ответственностью и честью. Моя цель — еще больше укрепить позиции Bakcell в телекоммуникационном секторе и расширить ее стратегическую роль в цифровом развитии страны, создавая больше ценности для наших абонентов за счет инноваций, искусственного интеллекта и клиентоориентированных решений», — подчеркнул Гуннар Панке.
Новое назначение будет способствовать дальнейшему ускорению долгосрочных стратегических приоритетов Bakcell в области клиентоориентированных инноваций, искусственного интеллекта и цифровых услуг. Под руководством Гуннара Панке компания продолжит работу по дальнейшему совершенствованию клиентского опыта и расширению применения решений на основе искусственного интеллекта.
О Bakcell
Bakcell — первая и крупнейшая частная телекоммуникационная компания Азербайджана. В настоящее время компания предоставляет более чем трем миллионам клиентов высококачественные и быстрые телекоммуникационные услуги. Являясь одним из крупнейших инвесторов ненефтяного сектора экономики страны, Bakcell вносит вклад в устойчивое развитие Азербайджана за счет инновационных решений на основе искусственного интеллекта.
Bakcell входит в Azerconnect Group, которая является частью международной группы компаний NEQSOL Holding, осуществляющей деятельность в различных странах и отраслях.