Dünyanın ən peşəkar biznes platforması olan "LinkedIn" ilə imzalanmış rəsmi tərəfdaşlıq müqaviləsinə əsasən, Azərbaycan HR İnstitutu Azərbaycan, Gürcüstan və Mərkəzi Asiya ölkələri üzrə "LinkedIn-nin rəsmi tərəfdaşı olub.
Bu tərəfdaşlıq çərçivəsində Azərbaycan HR İnstitutu region ölkələrində fəaliyyət göstərən özəl və dövlət sektoruna aid təşkilatlara LinkedIn Talent Solutions-un tam portfelini təqdim edəcək.
Əməkdaşlıq istedadların cəlb edilməsi, işə qəbul proseslərinin optimallaşdırılması, əmək bazarı analitikası, HR brendinq və insan kapitalının inkişafı sahələrində qabaqcıl beynəlxalq təcrübələrin tətbiqinə imkan yaradacaq.
Azərbaycan HR İnstitutunun təsisçisi və direktoru Emil Hüseynov bildirilib ki, bu əməkdaşlıq yalnız tərəfdaşlıq deyil, eyni zamanda region üzrə strateji genişlənmə və təşkilatların transformasiyası baxımından mühüm addımdır. Məqsəd regionda fəaliyyət göstərən qurumların böyüməsinə, rəqabət qabiliyyətinin artırılmasına və davamlı inkişafına dünya səviyyəli istedad həlləri ilə dəstək verməkdir.
E.Hüseynov "LinkedIn" rəhbərliyinə göstərilən etimada və səmərəli əməkdaşlığa görə təşəkkürünü bildirib və bu tərəfdaşlığın region üzrə uzunmüddətli dəyər yaradacağını vurğulayıb.

В рамках официального партнёрского соглашения с крупнейшей профессиональной бизнес-платформой мира LinkedIn Азербайджанский HR-институт получил статус официального партнёра LinkedIn в Азербайджане, Грузии и странах Центральной Азии.
В рамках данного партнёрства Азербайджанский HR-институт будет предоставлять организациям частного и государственного сектора, работающим в странах региона, полный портфель решений LinkedIn Talent Solutions.
Сотрудничество откроет возможности для внедрения передовых международных практик в сферах привлечения талантов, оптимизации процессов подбора персонала, аналитики рынка труда, HR-брендинга и развития человеческого капитала.
Основатель и директор Азербайджанского HR-института Эмиль Гусейнов отметил, что данное сотрудничество является не просто партнёрством, но и важным шагом с точки зрения стратегического расширения в регионе и трансформации организаций. По его словам, цель заключается в поддержке роста, повышении конкурентоспособности и устойчивого развития региональных компаний с использованием мировых решений в области управления талантами.
Э. Гусейнов выразил благодарность руководству LinkedIn за оказанное доверие и эффективное сотрудничество, подчеркнув, что данное партнёрство будет создавать долгосрочную ценность для всего региона.