Daşınmaz əmlak texnologiyaları sahəsində fəaliyyət göstərən “Aareon Group”, yaşam sahələrinin idarəçiləri üçün onlayn idarəetmə platforması olan “Apsiyon”u satın alıb.
Valyuta.Az-ın verdiyi xəbərə görə, razılaşmanın maliyyə detalları ictimaiyyətə açıqlanmayıb.
Dünyada PropTech (daşınmaz əmlak texnologiyaları) sahəsinin aparıcı şirkətlərindən biri hesab olunan “Aareon Group”, bu satınalma ilə “Apsiyon”u özünün qlobal strukturuna daxil edib.
Aareon Group: Aareon Group Almaniyada, Mainz şəhərində yerləşən proqram təminatı (SaaS) şirkətidir. Şirkət əsasən daşınmaz əmlak (komfort yaşayış və kommersiya) sektoruna yönəlik – mülkiyyət sahibləri, idarəçilər və istifadəçilər üçün – idarəetmə sistemləri təklif edir. aareon.com Məhsulları “Manage”, “Pay”, “Sustain”, “Engage”, “Connect” kimi kateqoriyalara ayrılıb və bulud əsaslı platforma, rəqəmsallaşma, inteqrasiya və avtomatlaşdırma xüsusiyyətlərinə malikdir. 2024‑cü il üçün təxminən 450 milyon avro gəlir əldə edib və 2 500‑dən çox əməkdaş olduğu bildirilir. Şirkət bir çox Avropa ölkəsində – Almaniya, Fransa, Böyük Britaniya, Niderland, İsveç və İspaniya daxil olmaqla – fəaliyyət göstərir.
“Aareon Group” Avropada daşınmaz əmlak sektoruna yönəlik SaaS həlləri üzrə qabaqcıl texnologiya təminatçısı kimi tanınır. “Apsiyon” isə bulud əsaslı proqram təminatı infrastrukturu, süni intellektlə dəstəklənən həlləri, onlayn ödəniş sistemləri, avtomatlaşdırma texnologiyaları və güclü təhlükəsizlik inteqrasiyaları ilə seçilir. Startapın təqdim etdiyi məlumatlara görə, “Apsiyon” 23 mindən çox yaşayış kompleksi və binaya, 1,6 milyondan çox müstəqil bölməyə və 4 milyondan artıq istifadəçiyə xidmət göstərir.
Apsiyon: “Apsiyon”, Türkiyədə apartman, site, rezidans və iş mərkəzi kimi toplu yaşayış sahələri üçün onlayn idarəetmə platformasıdır. Şirkət 2012-ci ildə mələk yatırımla başlayıb və “Erkan Doğan”, “Kudret Türk” və “Meriç Akdamar” tərəfindən təsis edilmişdir. “Apsiyon”un hədəfi: idarəçilərə, mülkiyyətçilərə və sakinlərə bir platformadan maliyyə idarəçiliyi, ödəniş imkanları, xəbərdarlıqlar və faturalandırma sistemləri kimi xidmətlər təqdim etməkdir. Platforma 22 000‑dən çox site/apartmanı, 1,6 milyondan çox müstəqil bölməni və 3,8 milyon‑u aşan istifadəçini əhatə edir.
“Apsiyon”un baş direktoru və təsisçi ortağı Kudrət Türk (Kudret Türk) verdiyi açıqlamada bildirib ki, “Aareon”un beynəlxalq təcrübəsi və texnoloji gücü ilə “Apsiyon”un yerli kadr potensialını birləşdirəcəklər. Onun sözlərinə görə, bu əməkdaşlıq istifadəçilərə daha yüksək dəyər, daha çox yenilik və güclü təcrübə təqdim etməyə imkan verəcək.
“Aareon Group”un baş direktoru Herri Tomsen (Harry Thomsen) isə qeyd edib ki, Türkiyə Avropanın ən böyük və ən dinamik daşınmaz əmlak bazarlarından biridir. Onun fikrincə, “Apsiyon”un texnoloji gücü, innovativ yanaşması və sektoru dəyişdirən baxışı “Aareon”un Avropa üzrə böyümə strategiyası ilə uyğun gəlir.

Aareon Group приобрела онлайн-платформу управления Apsiyon
Компания Aareon Group, работающая в сфере технологий недвижимости, приобрела онлайн-платформу управления жилыми комплексами Apsiyon.
По информации Valyuta.Az, финансовые детали сделки не разглашаются.
Компания Aareon Group, признанная одной из ведущих в мире в сфере PropTech (технологии недвижимости), включила Apsiyon в свою глобальную структуру в рамках данного приобретения.
Aareon Group: Aareon Group — компания по разработке программного обеспечения (SaaS), расположенная в городе Майнц, Германия. Компания в основном предлагает системы управления для секторов недвижимости (комфортное жильё и коммерческая недвижимость) — для собственников, управляющих и пользователей.aareon.com Продукты разделены на категории «Manage», «Pay», «Sustain», «Engage», «Connect» и обладают возможностями облачной платформы, цифровизации, интеграции и автоматизации. Ожидаемый доход на 2024 год составляет около 450 миллионов евро, численность сотрудников насчитывает более 2500 человек. Компания осуществляет деятельность во многих европейских странах, включая Германию, Францию, Великобританию, Нидерланды, Швецию и Испанию.
Aareon Group известна как ведущий поставщик технологий SaaS для рынка недвижимости в Европе. В свою очередь, Apsiyon выделяется своей облачной инфраструктурой программного обеспечения, решениями на базе искусственного интеллекта, онлайн-платежными системами, технологиями автоматизации и сильной интеграцией безопасности. Согласно предоставленным стартапом данным, Apsiyon обслуживает более 23 тысяч жилых комплексов и зданий, свыше 1,6 миллиона независимых единиц жилья и более 4 миллионов пользователей.
Apsiyon: Apsiyon — онлайн-платформа управления жилыми комплексами в Турции, предназначенная для многоквартирных домов, жилых комплексов, резиденций и бизнес-центров. Компания была основана в 2012 году с помощью ангельских инвестиций и создана Эрканом Доганом, Кудретом Тюрком и Мерич Акдамаром. Целью Apsiyon является предоставление управляющим, собственникам и жильцам единой платформы для управления финансами, оплаты, уведомлений и систем выставления счетов. Платформа охватывает более 22 000 комплексов/многоквартирных домов, свыше 1,6 миллиона независимых единиц жилья и более 3,8 миллиона пользователей.
Генеральный директор и совладелец Apsiyon Кудрет Тюрк заявил, что объединят международный опыт и технологическую мощь Aareon с местным кадровым потенциалом Apsiyon. По его словам, это сотрудничество позволит предоставлять пользователям большую ценность, больше инноваций и крепкий опыт.
Генеральный директор Aareon Group Херри Томсен отметил, что Турция является одним из крупнейших и самых динамичных рынков недвижимости в Европе. По его мнению, технологическая мощь Apsiyon, инновационный подход и взгляд, меняющий отрасль, хорошо сочетаются со стратегией роста Aareon в Европе.