Fövqəladə Hallar Nazirliyinin (FHN) Dövlət Yanğın Nəzarəti Xidməti Xaçmaz şəhərində yerləşən "Elmin" şadlıq sarayının fəaliyyətini dayandırıb.
Bu barədə Valyuta.az FHN-ə istinadən xəbər verir.
Bildirilib ki, şadlıq sarayında keçirilən yoxlama zamanı yanğın təhlükəsizliyi sahəsində çoxsaylı nöqsanların mövcud olduğu, həmin nöqsanların insan həyatı və ya sağlamlığına, ətraf mühitə və dövlətin əmlak maraqlarına birbaşa təhlükə yaratdığı müəyyən edilib.
Qeyd olunanları nəzərə alaraq sözügedən şadlıq sarayının fəaliyyətinin dayandırılması barədə qərar qəbul olunub.

Государственная служба пожарного надзора Министерства по чрезвычайным ситуациям (МЧС) прекратила деятельность дворца торжеств «Elmin», расположенного в городе Хачмаз.
Об этом сообщает Valyuta.az со ссылкой на МЧС.
Установлено, что в ходе проверки во дворце торжеств выявлены многочисленные нарушения в области пожарной безопасности, которые представляют прямую угрозу жизни и здоровью людей, окружающей среде, а также имущественным интересам государства.
С учетом вышеуказанного было принято решение о приостановке деятельности указанного дворца торжеств.